Nat - Ograniczono GTA V Problem

Witam.

Gdy gram w gta wyskakuje komunikat o ograniczonym czy tam dokładym transk… nat co powoduje lagi i wywalanie mnie z sesji itp…

Czytałem artykuł na rocstar o tym aczkolwiek dodawanie portów nie pomogło uPnP było wyłączone więc włączyłem, lecz nic nie pomoże 

Wiecie może co można z tym zrobić? Z góry dziękuje 

z takim opisem problemu (…) (…) (…)

NAT to skrót od Network Address Translation, czyli translacji adresów sieciowych. To funkcja routera bądź bramy sieciowej, która przenosi dane z prywatnych adresów IP i portów na publiczne. Rodzaj NAT określa metodę, jaką urządzenie wykorzystuje do wykonania tego przeniesienia i w jaki sposób filtruje ono odbierane pakiety.

OTWARTA: Może połączyć się z dowolnym rodzajem NAT.
ŚREDNIA: Można połączyć się z otwartym bądź średnim rodzajem NAT.
DOKŁADNA: Można połączyć się jedynie z otwartym rodzajem NAT.

Dokładna translacja powoduje problemy z połączeniem z większością graczy. Taki rodzaj NAT jest przyczyną opóźnień w przesyłaniu danych (tzw. „lagów”), dłuższych czasów oczekiwania, częstszych utrat połączenia i wymaga mniejszych sesji. Gdy powstaje konflikt rodzajów połączeń, z sesji wyrzucany jest najczęściej użytkownik o najdokładniejszej translacji NAT.

Jak mogę zmienić rodzaj NAT? Otóż pisałem wyżej, że poprzez dodanie portów itp… Aczkolwiek to zrobiłem już! :slight_smile: I nadal wywala komunikat, że mam to i przez to mam lagi i wywala mnie z sejsi :))))))))

Wiem co to nat ale mi chodziło o treść komunikatu.
Jak kiedyś tez miałem ten komunikat ale on może oznaczać wiele rzeczy nie związanych z nat.
Możesz mieć porty zablokowane przez firewall’a lub router ale bo providera internetu

Moi koledzy mają neta z orange tak jak i ja i też to mają ale myślalem, ze odblokowanie portów pomoze :frowning: Ale nadal to samo az tak nie przeszkadza ale czesto laguje mi kogos z kim gram i wiesz… Jak mam typ nat czy coś takiego to pisze ogarniczony czy coś w ten deseń :/ 

Witam. Ja tez ma problem z gta 5 z gra online, internet mam z vectry 150 Mb/s gram na konsoli xbox one s bardzo często wywala mnie z gry mam komunikat nieznany błąd sieci i tak codziennie po kilka razy nieraz połączenie trwa więcej niż gra :slight_smile: ale do rzeczy chodzi o NAT mam otwarty niby dobrze dla gier ale problem występuje, postanowiłem udostępnić neta z fona mam xz sonego abo t mobile NAT umiarkowany i jest różnica nie wywala z gry nawet po kilka godzin ,zdarza się nieraz ze wywali ale nie tak jak z vectry co może być przyczyna ? dzwoniłem do vectry oni nie wiedza,modem mam Cisco EPC3928