Natrętny gadżet Kaspersky

Witam, wczoraj zainstalowałam najnowszą wersję KIS 2012 i mam mały problem z gadżetem Kaspersky. Otóż pomimo, że go zamykam (usuwam z paska) pojawia się na pasku sidebar za każdym razem po uruchomieniu systemu.Wiem, że mogę go odinstalować lecz mimo wszystko chciałabym aby pozostał. Czy jest możliwe aby jakoś go zablokować. Czytałam w pomocy KIS, że gadżet pojawia się automatycznie tylko w Windows 7, ja mam Vistę i tu powinien pojawić się tylko wtedy gdy go sama umieszczę.

Czy w dodatkowych ustawieniach programu antywirusowego nie ma opcji dezaktywacji gadgetu ?

Ja mam Windows 7 i gadżet KIS 2011 pojawia mi się na pasku tylko wtedy kiedy sam go tam umieszczę. Więc nie bardzo wiem czemu taka informacja funkcjonuje na stronach pomocy Kaspersky’ego. We wszystkich produktach Kaspersky’ego, które posiadają gadżet zawsze na pasku umieszczałem go sam, obojętnie czy to na Windows 7 czy Windows Vista.

Witam,

@GarrutoSan zanim napisałam post dokładnie sprawdziłam ustawienia tego programu i nigdzie nie ma takiej opcji, możliwe jest jedynie całkowite odinstalowanie gadżetu.

@Wioskowy Głupek oto cytat z pomocy KIS

Dzwoniłam dzisiaj do Kaspersky Lab, uzyskałam odpowiedź, że powinnam odinstalować poprzednią wersję KIS 2011 programem Kavremover dwukrotnie, ponieważ nie robiłam tego przez panel sterowania > programy i funkcje > odinstaluj, tylko użyłam od razu Kavremover i prawdopodobnie poprzedni program nie został całkowicie usunięty. Szczerze mówiąc zawsze tak robiłam i nigdy nie miałam żadnych problemów a programu tego używam blisko 5 lat dopiero teraz ten gadżet. Nie pamiętam czy w wersji 2011 także był gadżet, w każdym bądź razie nie pojawiał mi się na pasku a ja go specjalnie też nie szukałam.

Jak będę miała więcej czasu spróbuję zrobić tak jak mi poradzili w Kaspersky Lab.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc.