Natychmiastowe pobieranie pliku po kliknięciu odnośnika

Witam.

Otóż zastanawiam się jak zrobić coś takiego, aby po kliknięciu na link do pliku został on pobrany na komputer, a nie otworzony w przeglądarce - w tym wypadku mają to być obrazy w różnych formatach.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

IcyMat

Wysłać plik z odpowiednim MIME.

Język?

qF3r, on nie pyta o przeglądarkę.

Nawet jeśli nie pyta o przeglądarkę, to odpowiedź moim zdaniem jest prawidłowa, że: “Zależy od przeglądarki.”

Ze względów bezpieczeństwa przeglądarki są tak skonstruowane, aby to użytkownik decydował czy będzie plik ściągany czy też nie.

Można też skompresować pliki czy też zmienić rozszerzenie i wówczas po potwierdzeniu będą ściągane na dysk komputera.

Ja nie chcę ukrycie komuś czegoś na komputer wpychać. Ja po prostu chcę, aby po kliknięciu w taki link

Pobierz[/code]

Od razu pojawiało się okienko pobierania, a nie otwierał się dokument w przeglądarce.

Zależy dla kogo, bo akurat dla mnie to jest ważne, ale w porządku - skoro to zależy od przeglądarki to trudno :wink:

nie zgodzę się, to serwer decyduje w jaki sposób wysyła dane do przeglądarki, przeglądarka może co najwyżej tych danych nie przyjąć. jeżeli serwer zadecyduje, że pdf jest tylko do pobrania, to przeglądarka nie będzie miała wiele do powiedzenia

http://pl.php.net/manual/en/function.header.php Example #1, zdaje się, że można też w konfiguracji apache wymusić coś takiego np. w .htaccess

AddType application/octet-stream .pdf

To jak w takim razie rozumieć w opcjach Firefoksa ustawienie: Aplikacje–>czynność --> ‘zawsze pytaj’. Nie będzie pytania?

dokładnie tak jak napisał wyżej IcyMat

plik zostanie zapisany na dysku (oczywiście za zgodą użytkownika - wyświetli się okno otwórz/zapisz), a nie otworzy się w przeglądarce pdfów w oknie przeglądarki

Airborn - dziękuję, bo właśnie o coś takiego mi chodziło :wink: