Nauczyciel i korepetycje

Witam

Z góry przepraszam za pisanie tego problemu na forum komputerowym, no ale “nóż widelec” może ktoś będzie mógł mi pomóc.

Moje pytanie brzmi: czy nauczyciel może dawać korepetycję uczniowi którego uczy w danej szkole ?

Przykład: nauczyciel od angielskiego uczy delikwenta w jakiejś tam szkole tego angielskiego … no i czy może mu udzielać korepetycji ?

Bo gdzieś słyszałem że nauczyciel nie może udzielać korepetycji osobie, z którą ma zajęcia.

mam nadzieję że w miarę zrozumieliście :wink:

Czekam na jakieś odpowiedzi i pozdrawiam

Nauczyciel nie może udzielać prywatnych korepetycji osobie którą uczy w szkole, jeżeli to są zajęcia wyrównawcze które są prowadzone w szkole z większym gronem osób to może.

Nie wiem czy istnieje jakiś oddzielny przepis, ale to i tak podpada pod kompetencje Urzędu Antykorupcyjnego. Nauczycielowi podłożyli by pluskwy, śledzili telefon komórkowy, sprawdzili operacje na koncie bakowym, a w końku wpaliby antyterroryści i wyprowadzili w kajdankach. I to najpewniej podczas lekcji na oczach wszystkich, a przypadkiem korytarzem przechodziłaby ekipa telewizyjna, ktora rozgłosiłaby sukces policjantów.

Z reguły nauczyciele chętnych do korepetycji posyłają swoim kolegom po fachu, ręka rękę myje.

Nie może udzielac. Chyba iż szkoła organizuje takowe zajęcia dla kilku osób.

teoretycznie nie można jaka jest praktyka każdy wie :x, nawet poruszanie tego tematu na forum o tym świadczy, Ci bardziej ostrożniejsi dają namiary na swoich kumpli nauczycieli po fachu, Ci mniej ostrożni idą na całość,

Słyszałem kiedyś, że nauczycielka dawała swoim uczniom korepetycje, tylko prosiła o dyskrecję żeby nie rozpowiadać o tym w szkole,

Uczyła w swoim domu i miała tylu przymusowych chętnych (wiadomo zagrożenie 1 na semestr) że korepetycje jednych nakładały się na korki drugich, jedni czekali w jednym pokoju podczas gdy drudzy uczyli się z nią w innym pokoju,

Zapomniała o jednym, wszyscy uczniowie zostawiali buty w przedpokoju i potem gdy ktoś z nich wychodził poznawał buty swoich koleżanek i kolegów :lol: