Nauka Flash i Action Script

(master of disaster) #1

Witam !

Korzystam z Macromedii Flash 8 i chciałbym się "bezboleśnie" nauczyć Flasha i Action scriptu.

Umiem zrobić jakieś proste animacje, ale nic dalej, nie mówiąc już o Action Scripcie...

Dodam że zależy mi głównie na projektowaniu stron.

Poszukuje jakiejś strony typu kurshtml.boo tylko że właśnie o flashu.

Co polecacie ?

Jeśli niema takiej strony to może jaką lekturę ??

Pozdrawiam

(kalamita) #2

Dość ciekawe tutki są na :

http://www.flashperfection.com/

(Jaroslaw Nijakowski) #3

www.eduweb.pl

(Skr3czu) #4

Zobacz tą stronkę:

(master of disaster) #5

Jednak Chyba kupie kurs z eduweb,

THX

Pozdro.

CLOSE

(Marek Ciarkowski) #6

hehe kup lepiej dobrą książkę albo jak pisze Nook wejdź na flashzone i poczytaj bo ten kurs to jakaś żenada ;/

(F Ruzia) #7

Kontynuuję temat, bo również mam pytanie dotyczące nauki Flasha i Action Scripta.

Jaką książkę polecacie do nauki (od podstaw)?

Interesuje mnie nauka flasha pod kątem projektowania stron www.

Najczęściej na forach przewija się tytuł "Macromedia Flash 8. Oficjalny podręcznik". Czy to dobry wybór?

(Jaroslaw Nijakowski) #8

Dzisiaj już stosuje się Action Script 3 a za czasów Macromedia Flash 8 był AS2.

Odpowiedz sobie sam :wink: a co do stron odsyłam ponownie do strony z kursami video na www.eduweb.pl

(Marek Ciarkowski) #9

f-ruzia - ta książka o której piszesz jest beznadziejna. Osobiście żałuję każdej wydanej na nią złotówki ponieważ piszą w niej rzeczy do ktorych można dość samemu metodą prób i błędów. Polecam tą

http://helion.pl/ksiazki/fla8ke.htm

naprawdę świetna.

(master of disaster) #10

Widzę że mój temat z przed roku kontynuowany XD.

Wtedy kupiłem ten kurs (tworzenie stron www) i powiem szczerze że kurs jest świetny, wszystko dobrze wytłumaczone, bdb jakość, nic dodać nic ująć...

Polecam go wszystkim jeżeli chodzi o tworzenie stron, to baaardzo wiele można się nauczyć, jednak brakuje mi tam jeszcze więcej as, dlatego przymierzam się do kupienia następnego kursu z eduweb :slight_smile:

Pozdrawiam

PS. punkomuzykant , Ty swoją wiedzę z flasha osiągnąłeś właśnie z tej książki ??

(Marek Ciarkowski) #11

Nie - podstaw nauczył mnie pewien koleś a zaawansowanych funkcji nauczyłem się sam z przyznam bdb helpa tego programu i ze strony flashzone.pl. Książkę kupiłem żeby uczyć się prototypów, odwzorowania fizyki, kolizji obiektów itd jednak proste rzeczy też są ładnie opisane.

ps. wiadomo że jest as3 ale osobiście nie czuję potrzeby przechodzenia na ten język. AS2 ma tak duże możliwości że chyba nie muszę :slight_smile: