Nauka jazdy samochodem

Witam!

Wiecie może od kiedy można uczyć się jeździć samochodem (kat. B)?

Gdzieś słyszałem że można zacząć naukę 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat, ale egzamin można zdawać dopiero po ukończeniu 18.

Czy to prawda? Czy można zacząć naukę np 6 miesięcy przed 18?

Słyszałem też różne mity że można zdać egzamin w wieku 16 lat ale przez 2 lata trzeba jeździć z rodzicami. Ile jest w tym prawdy?

:smiley:

na naukę czy tam kurs możesz zapisać się chyba 2 -3 miechy przed 18-stką. Egzamin i tak jak będziesz miał 18 lat. Oblicz sobie kiedy zapisać się na kurs tak aby egzamin przypadł po urodzinach. Pól roku przed 18-stką i tak jest nieopłacalne, wyjeździsz godziny, zdasz wewnętrzny i co ? będziesz czekał potem 2-3 miechy na egzamin państwowy ?

Można zacząć egzamin na kat. B 3 miesiące przed ukończeniem 18 lat. Co do egzaminu po 16 roku życia, to jest to strasznie nieopłacalne. Egzamin stajesz jak masz 16 samochodem możesz jeździć z osobą z rodziny, która ma ileś tam lat prawko, już nie pamiętam dokładnie bo się interesowałem tym rok temu. Co z tego jak sobie pojeździsz z rodzicami jak i tak musisz zdać jeszcze raz egzamin, żeby jeździć samemu.