Nauka języka JAVA

(janusz_pro) #1

Witam

Chciałbym nauczyć się programowania w Javie tylko pytanie bo jest wiele odmian Javy np. Java EE Java SE itd.

Tylko którą odmianę języka najkorzystniej się jest uczyć i czy są jakieś dobre poradniki, szkolenia ?

(mr-owl) #2

Witam,

Podstawowa Java to właśnie SE

Pozdrawiam,

mr-owl

(lukasssz) #3

To nie odmiany javy. Java jest ta sama.

SE to podstawy, które trzeba dobrze znać.

EE to zestaw narzędzi, frameworków i innych cudów rozszerzający SE

Tak w uproszczony sposób.

Jeśli zaczynasz to SE.

(janusz_pro) #4

Dzięki za odpowiedzi. Bo chciałbym poznawać Jave właśnie w odpowiedniej kolejności. Myślę nad kupnem książki i może w czasie nauki praktycznie zastosowywać? Chciałbym zrobić system nauki tak by w miarę szybko przyswoić wiedzę.

(lukasssz) #5

Czy ja wiem czy do podstaw potrzebna książka. Większość informacji znajdziesz w internecie.

(kuba3351) #6

Jeśli Java to teój pierwszy język, to najpierw podstawy typu programowanie obiektowe, klasy i interfejsy jakie występują w javie, potem możesz poznać trochę nowinek z Javy 8, a potem frameworki i biblioteki do tworzenia aplikacji.

(janusz_pro) #7

Owszem znajdę tylko kwestia po układania wszystkiego w odpowiedniej kolejności a jak nie znam języka to nie wiem od czego zacząć.

(Johny) #8

Uczysz się podstaw - operowanie tekstem,tablicami,zmiennymi.Do reszty stosuje się biblioteki,np. okienka w Javie i budowanie interfejsu to biblioteka swing dostarczająca komponenty takie jak formularze,okna edycyjne jTextField,przyciski - to co widzisz w programach.

Odmiany Javy różnią się bibliotekami i zastosowaniem.Java EE to odmiany na telefony komórkowe-w telefonach jest mało pamięci,więc są ograniczenia i potrzebne są specjalne wersje maszyny wirtualnej

(kowgli) #9

Pomyliło Ci się EE z ME. 

(janusz_pro) #10

Co myślicie o 

http://javastart.pl/enrol/index.php?id=3

czy może lepiej książke

http://helion.pl/ksiazki/java-rusz-glowa-wydanie-ii-kathy-sierra-bert-bates,javrg2.htm

(janusz_pro) #11

Próbowałem pisać w programie Ecplise program w Javie SE i to jest zupełnie coś innego co np. Java na stronach internetowych.

(sadaj72) #12

Pobierz sobie netbeans, bardzo dobre środowisko dla początkującego, ze świetnym systemem podpowiedzi.

Na stronach masz javascript, coś zupełnie innego niż java.

(kargass9) #13

Zapraszam do zapoznania się z zawartością mojego bloga poświęconego programowaniu w języku Java. Codziennie staram się zamieszczać nowe wpisy wyjaśniające w prosty sposób podstawy języka

Byłbym wdzięczny za wsparcie i mam nadzieję, że pomoże to komuś nauczyć się nowych rzeczy

(Milagros5) #14

taka nauka na pewno nie zaszkodzi, żadna nauka nigdy nikomu nie zaszkodziła.

(HnauHnakrapunt) #15

Częściej ostatnio chyba czytuję o wyłączaniu Javy, niż o kursach na Javę. Jak to właściwie z nią jest? Wywalają z telefonów czy jednak warto dłubać? Gdzieniegdzie widzę, że i na Win10 potrzebna.