Nauka języka - który wybrać?

Witam,

Chciałbym zacząć uczyć się któregoś z języków programowania. Wytypowałem sobie 3: C++/CLI, JAVA, C#. Pytanie teraz do Was, którego najlepiej zacząć się uczyć? Który jest przyszłościowym językiem i po którym będzie można zdobyć sensowną pracę? C++ już trochę znam, JAVA i C# - to już zupełne podstawy. W JAVA teraz wiele aplikacji się tworzy - to wiem, czy to na komputer czy na urządzenia mobilne. Jednak ja nigdy JAVY specjalnie nie lubiłem i nie wiem czy się przekonam. Jeśli chodzi o C++, to teraz owszem też jest wykorzystywany, są oferty pracy, ale jak będzie za parę lat? Najbardziej sensowny wydaje mi się C# - co o nim powiecie? Mam nadzieję, że nie wywołam tutaj jakiejś wojny, który lepszy język. Chodzi mi po prostu o poradę. Bardzo bym prosił także o polecenie dobrej książki do danego języka, pisanej w sposób zrozumiały dla początkującego, z jakimiś przykładami, obrazkami, itp, dzięki której solidnie zapoznam się z językiem, a potem będę już wykorzystywał tylko dokumentację.

:arrow: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238 :slight_smile:

Najwięcej ofert pracy mają Javowcy (EE i Android, programy okienkowe to już rzadkość), sporo jest w C# (ASP.NET i/lub MVC, Windows mobilny). Z C++ może być najtrudniej, bo próg wejścia jest najwyższy (z Javy/C# wystarczy być dobrym, z C++ trzeba być hax0rem).

Inna kwestia, że goły język to zbyt mało do podjęcia pracy. We wszystkich ofertach pracy masz ze dwa albo trzy frameworki, trzy bazy danych, jakiś ORM, CSS, JS, angielski i niemiecki w mowie i piśmie.

Dzięki za odpowiedź. Poszukałem trochę jeszcze, poczytałem i zdecydowałem się na naukę C#. Teraz prośba o polecenie dobrej książki do tego. Czy taka będzie dobra dla początkującego?

C#. Rusz głową!