Nauka obsługi linuksa - linki

Linuxa miałem kilkanaście razy, ale wracałem do Windowsa, bo jest banalny! Chciałem się Was zapytać o linki z kursami oraz gdzie się nauczyliście tego systemu? A może jeszcze jakieś porady? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam!


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

chociaż o linuksie nie mam pojęcia to logicznie porada dla ciebie to daj sobie z unixem spokój! :lol:

A może dwa systemy na raz. Windows do pracy, a Linux do nauki. Ja tak pracowałem przez ok. pół roku zanim całkowicie na Linuksa sie przesiadłem. A linków znajdziesz całąmasę, jeżeli tylko trochęsięwysilisz i zajrzysz do przyklejonego tematu w tym dziale skierowanego dla początkujących. Google też nie gryzie i pomóc może.

polecam linuxa, tez tak miałem , że co chwilę wracałem do windy, teraz mam oba systemy na kompie

Progg: Może i przyszłość co nie zmienia sytuacji że Windows jest wciąż najpopularniejszy…

Jezeli sie nie znasz na linuksie to po co sobie nim zaprzatać głowe ? Weź sie za windoze, a jak nie masz co robić to się naucz unixa i daj sobie spokój z windozą proste :confused:

To jest złe podejście. Czasem jest tak, że trzeba przetestować kilka rozwiązań zanim znajdzie się to przeznaczone dla siebie. I w ten oto sposób mam Windowsa XP, Mandrivę 2006 i SUSE 10.0. A w między czasie testowałem Ubuntu. I jak dla mnie najłatwiejszym Pingwinem są właśnie te 2 które posiadam. Nie ma idealnego rozwiązania. W jednym nie umiem uruchomić tego a w innym tamtego ale zawsze mogę wrócić do Winshita i odpocząć chwilę od problemów tego świata.

2 systemy to jest najlepsze chyba rozwiązanie. Zawsze mozna jednak bawic sie w hardkorowca :smiley: i tylo Linuxa posiadać na starcie. ;0

Heh. Piszę do Was z Mandrivy 2006 FE. Windowsa mam na innym dysku. Tylko jest jeden problem. Jak się włącza kompa to wyświetla si ę niebieski ekranik z możliwością wyboru. W Fedora Core można było przy instalacji zmienić żeby domyślnie uruchamiany był Windows. Jak to zrobić w Mendivii?

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

Progg.

PS.- Co do tego, że większość programów jest pisana pod Windowsy to na Linuxie jest emulator tego środowiska - Wine (darmowy) i Cedega (płatny), więc o programy się nie martwię. Oczywiście wszystiego nie uruchomią. Do gier są oficjalne/nieoficjalne instalatory, a do MS Office jest Crossover Office (installer) - ale ja tam wole OpenOffice.

To zależy, czy podczas instalacji wybrałeś lilo czy grub

do Michała Śliwy: Nie było “lilio”, a grub był domyślny i bezzmienny. Poza tym, chodzi mi jak to już zrobić w systemie?

man grub - tam wszystko jest pięknie opisane.