Nauka php, co polecacie?

Witam,

poszukuje dobre książki z której nauczę się PHP i MySQL od podstaw

Myślałem nad książką PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie trzecie (wydawnictwo helion) ale nie wiem czy ona nadaje się dla początkujących. Nauczę się z niej jak tworzyć np. CMSy(oczywiście nie na początku)?

ma ktoś tą książkę? a może polecacie inną?

Jeżeli znasz dobrze html to ta książka będzie dla ciebie :smiley:

http://helion.pl/ksiazki/phpoko.htm

Polecam ta książkę. :slight_smile:

hmm, ciekawa i tania. choć

znam html, CSS. Posiadasz tą książkę? Nadaje się dla początkujących?

mam tą książkę i jest godna polecenia.

Posiadam tę książke

i jestem z niej bardzo zadowolony. Jest napisana przejrzystym językiem, wszystkie zagadnienia są dogłębnie omawiane. Czytając ją poznasz wiele zagadnień związanych z php jak i z MySQL.

Spróbuj “Biblię PHP”. Troszkę droższa, niż w przypadku poprzednich propozycji. Ale tam możesz na prawdę dowiedzieć się co i jak zaprojektować, aby było dobrze napisane :slight_smile:

nadaje się dla początkujących? tak jak napisałem wcześniej muszę najpierw poznać podstawy PHP/MySQL by przejść do bardziej rozbudowanych rzeczy.

tam jest wszystko. od początku do końca opisane.

Oczywiście, że się nadaje.

Teraz nie wiem co wybrać…

Jedni polecają PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty a inni PHP5 i MySQL Biblia

Z której lepiej nauczę się jak tworzyć cms’y?

Z żadnej się nie nauczysz jak tworzyć CMsy. Książka jest w zasadzie tylko w stanie przedstawić Ci język i nauczyć jego składni (oczywiście w mniej lub bardziej zaawansowany sposób).

Dokładnie - powie Ci jakie zasady obowiązują podczas tworzenia aplikacji, projektowania bazy danych. Książka to wędka a nie ryba.

Bardzo polecam książki wydawnictwa helion ale zdaje mi sie że tam sa podstway ;p :smiley:

Książki tego wydawnictwa to chyba 95% polskiego rynku książek informatycznych, więc zbytniego wyboru nie ma :stuck_out_tongue: