Nauka PHP

Witam! Interesuję się tematyką tworzenia stron www, z czasem jednak sam HTML i CSS nie wystarcza, i tutaj pojawia się moje pytanie, jakie książki są naprawdę dobre dotyczące języka PHP?

Dostępnych pozycji jest sporo, jednak mnie interesuje sprawdzona przez kogoś.

Pozdrawiam

Może trochę tytuł pokręciłem.

PHP Vademecum Programisty.

Już nie pamiętam dokładnie tytułu ale wiem o co chodzi, w chwili obecnej ta książka jest u mnie na pozycji pierwszej, jeżeli miałbym zakupić, jednak wolę się upewnić. Gdzieś czytałem jakiś przykładowy rozdział i daje się zauważyć, że jest napisana zrozumiale i bardzo przystępnym językiem.

Dokładnie to: " PHP i MySQL - Tworzenie stron WWW Vademecum Profesjonalisty"

:slight_smile:

Dokładnie, o tą książkę mi chodzi. Jak dla mnie bardzo dobrze, że również jest o MySQL, akurat w szkole biorę bazy danych, Access, teraz przechodzimy do SQL później będzie MySQL, także wiedza zarówno ze szkoły jak i książki wzajemnie by się uzupełniały :wink:

Kolejny argument przemawiający za tą pozycją :slight_smile:

Witam,

Tytuł tak dokładnie brzmi. Przed chwilą sam zamówiłem tą książkę. Wg. opinii na forach jest ona naprawdę dobra. Ponoć jest wszystko co potrzeba. Więc jeżeli masz taką możliwość to sobie ją zamów ;).

Pozdrawiam

Heh no teraz jeszcze nie będę zamawiał bo wczoraj przyszła mi książka “CSS - nieoficjalny podręcznik” oraz “HTML i xHTML - leksykon kieszonkowy”, chcę najpierw bardziej zgłębić to co już mniej więcej umiem czyli HTML (xHTML) i CSS a następnie planuję rozpocząć naukę PHP, tak, żeby już mieć dobre “zaplecze” rozpoczynając przygodę z PHP :wink: Ale z pewnością zaopatrzę się w tą książkę :wink: