Nauka pisania stron

Witam.

Ostatnio wpadłem na pomysł, że mógłbym zacząć pisać/tworzyć strony ponieważ można na tym sporo zarobić. W html prawie nic nie umiem, ale ogarniam ten język. Słyszałem, że najlepiej jest programować w php i można na stronach w tym języku zarobić.

Czy strony w tym języku pisze się w notatniku są do tego jakieś programy dużo różni się on od html?

Chodzi mi głównie o obszerny internetowy poradnik.

Do pisania stron i itp. polecam kED2 ale Notepad+ też jest dobry najważniejsze żeby było podświetlanie składni :smiley:

Strony piszę się w HTML’u i tylko w nim. PHP to język programowani, który umożliwia Ci (w najprostszym tłumaczeniu) dynamiczne generowanie treści stron HTML.

Można pisać w notatniku gdyż zarówno HTML jak i PHP to są zwykłe pliki tekstowe, aczkolwiek wydajniej jest posługiwać się jakimś edytorem z podświetlaniem składni, podpowiedziami itd… na razie nie musisz się tym przejmować. Gdy przyjdzie czas, sam poczujesz że notatnik to za mało :).

kED2/Apatana - coś z tego wybierz, zacznij od nauki HTML + CSS. Potem PHP, potem JS + AJAX. Potem sam będziesz sobie sterem, żaglem i okrętem.

Bez obrazy ale jak to przeczytałem to mi się śmiać zachciało :twisted: Chcesz nauczyć się tworzenia stron (trzymam kciuki) i na tym zarabiać (powodzenia) a nie potrafisz wpisać w google bądź w forumowej wyszukiwarce odpowiednich zapytań na ten temat :?: Przy takim nastawieniu zaczniesz zarabiać na tym jak wyjdzie ostatecznie HTML5 - http://ishtml5readyyet.com/