Nauka programowania w polskich szkołach

On tak się rzuca do wszystkich. U niego to standard w hm… komunikacji.

Zwracam uwage ze nie napisałem o aplikacjach pod linuxa a o dystrybucjach linuxa. To nie to samo.

Lubisz z siebie robić :clown_face: ?

:rofl: :ok_hand:

Wiem, że nie pisałeś o aplikacjach. Jak pisałem, Python nie wszędzie się nada, ale poza kernelem i bazą systemową, wiele aplikacji systemowych jest pisanych w Pythonie.

Wciąż będę się trzymał swego. Zamiast pytania jakiego języka uczyć, powinniśmy pytać - „kogo uczyć”.

Wtedy sprawa robi się prosta, bo osoba z talentem do informatyki zrozumie podstawy tak samo dobrze na Rust, C, Pythonie czy JavaScript a potem i tak wybierze swój ulubiony język.

W tym samym czasie osoba z talentami do chemii czy psychologii nie będzie marnowała czasu na języki programowania tylko - tak samo będzie rozwijała się w swoich talentach.

Wiem, że Polak jedzie do USA i sobie radzi lepiej od Amerykanina, bo w Polsce musi wszystko umieć. Jednak wg mnie przyszłość to wczesne rozpoznawanie talentów i specjalizacja w ich ramach i to jest lepsze dla ogółu, na skalę miasta, czy państwa czy ostatecznie całej ludności.

1 polubienie

A o czym ja piszę, jak nie o tym do czego jest C++.
Przy okazji.
Kernele systemów są napisane w C. Nadbudowa (biblioteki, sterowniki, czyli reszta systemu oraz wiekszosc aplikacji systemowych) w C++ .
P.S.
Tu nie istnieje problem co było najpierw. Jako czy Kura.
Tu pierwsze było „Jajko” czyli Język programowania", potem dopiero OS. Napisany w C (Unix)

Rolniku…
Unix został przepisany na C a nie powstał w C.

W Asemblerze został napisany, chłopku. Jak juz sie mądrzysz. Przepisana w całości na C została wersja 4.
Ale wersja 2 już była w fragmentami tworzona w C i zawierała jego kompilator.
Jak myslisz, która teraz mamy wersję i jakim jezykiem była pisana.
Ale skoro sie czepiasz, to gdybys był w miare inteligentny, dodałbyś ze cześc kodów kerneli, niewielka ale jednak jest tworzona dalej poleceniami asemblera.
I co z tego wynika? To ze to co ci sie włacza po uruchomieniu komputera nie zostało napisane w Pythonie a w C, C++, czy po części w Asemblerze.
P.S. Zadałem ci pytanie. Jest dalej aktualne.

Dodaję:
Część kodów kerneli jest jest nadal pisana wstawkami asemblera.
Dodatkowo dodaję, że szacowne przeglądarki o których mowa w pytaniu też mają coraz więcej wstawek w asm.
Hmm w którym to roku napisałem swój pierwszy programik w asm ? No tak około 1984r. Fajowy był ten loader dumpów.

Ale teraz jestem na max leniwy więc:
Proszę ucz mnie dalej, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć.

Tyle, że do tematu który tu miał być poruszony wnosisz mniej niż zero.
Bo nawet jeśli dla C++ przypisać cudowne odmładzanie emerytek to ten język nie nadaje się jako pierwsze spotkanie z programowaniem a zwłaszcza dzieci w szkołach podstawowych.

Ciesz sie ze ci tłumaczę. Moze wtedy wiecej bzdur nie będziesz pisał?
Daję znak zapytania (?) boś młody
:joy:

Wprost przeciwnie. Temat to edukacja. Nie wazne czego.
I… głos zabieraja tacy :clown_face: eksperci jak ty.

Gdybyś potrafił czytac ze zrozumienie i nie był leniwy to przejrzałbys „tekst” tego linku, który dawno wstawiłem. Ale to za trudne.
Oficjalna strona jak nalezy uczyć.
Informatyka w szkole IWS.EDU.PL - Programowanie C++

No ale ty wiesz lepiej. Studia pedagogiczne pewnie skończyłeś. Po podstawówce. :joy: A moze na polibudzie uczysz? Ekspercie. :monkey:

P.S. Czy robienie z siebie :clown_face: sprawia ci przyjemność? :joy:

No to rób dalej.

Zapomniałeś dodać co jeszcze Cię boli :slight_smile:

@Wredzia Łączę się w bólu, bo widzę że również zaliczyłeś downgrade. Przez krótką chwilę byłeś w oczach naszego wielkiego eksperta, choć ironicznie to jednak nobilitująco, wciąż ‘fachowcem’, a teraz jesteś już tylko ‘młody’ i ‘piszesz bzdury’, zupełnie tak jak ja. Ah, i tym - klaunem - chyba - bo posługuję się językiem polskim, a nie piktogramami - to mogłem się pomylić w transkrypcji malunków naszego e-denisowianina, który z lubością wszystkim wstawia: małpki (BTW: zalecam ostrożność, ospa nadchodzi) czeskich kawoszy i emoji.

Napisałem wyraźnie. Nie rób z siebie :clown_face:. Wraz z tym drugim „ekspertem”. Jak mu tam? @asperger czy jak mu tam. :yawning_face:

Jak dzieci w przedszkolu. Szkoda słów na jaki poziom zeszło to forum.

Panowie, forum jest publiczne ale w życiu raczej rozmawia się z wybranymi osobami a nie ze wszystkimi które coś mówią na ulicy.

Jest w ustawieniach lista ignorowanych, dodajemy te osoby z którymi nie chcemy rozmawiać i skupiamy się na dyskusji. Ale oczywiście każdy powinien zrobić jak che, nie jestem ekspertem w sprawach społecznych.