Nauka programowania

witam.mam pytanie do profesjonalistów.chciałem się nauczyć programować ale nie wiem od czego zacząć.Nie wiem jaki program wybrać dzięki któremu poznam tajniki programowania, ale również będzie mi to pomocne w dzisiejszym rynku pracy.Czytam w sieci ze potrzebują programistów wszelkiego rodzaju i właśnie w tym kierunku chciałbym zacząć moją edukację.Proszę o wskazówki i profesjonalne odpowiedzi. Z góry dziękuję :slight_smile:

poszukaj na forum. i zastanow sie nad językiem programowania.

profesjonalistą to ja nie jestem, ale języków programowania masz sporo… c, c++, c#, java, php, oraz wiele innych. musisz bardziej sprecyzować w jakim języku chcesz uczyć się programować, a później szukać kursów, chociażby online, tam też będą programy w których to pisać, no i wiedz że bardzo dużo czasu na to musisz poświęcić i… nie będziesz programistą za tydzień, czy miesiąc :wink: to tak na pocieszenie :slight_smile:

wiem że nie nauczę się w tydzień.Jeśli chodzi o język programowania to mam takie pytanie co najlepiej wybrać i co mi sie najbardziej sprzyda.Nie wiem co jest bardziej zaawansowane a co mniej.Daltego też pytam na forum.Może mi polecicie jakiś język który będę w stanie ogarnąć.

Szlak mnie trafia, gdy czytam takie pytanie… Poszukaj! To było wałkowane już z 50 razy(od kiedy na forum jestem)!

wiem że nie nauczę się w tydzień.Jeśli chodzi o język programowania to mam takie pytanie co najlepiej wybrać i co mi sie najbardziej sprzyda

Generalnie musisz lubić programować, bez tego będziesz zwykłym klepaczem i nic wilkiego nie osiągniesz. Musisz sam podjąć decyzję jakiego typu systemy chcesz pisać, bo każdy język sprawdza się lepiej w różnych dziedzinach ;]

Jeśli chcesz znać moje zdanie, to powiem Ci, że wal od razu C# (ewentualnie Javę). Ja mam to szczęście, że przeszedłem wszystkie etapy, PASCAL (turbo!), C, C++, C#. Po co uczyć się czegoś, co już właściwie wyszło z mody. :slight_smile: Nie zrozumcie mnie źle (a zwłaszcza Ty), ale wydaje mi się, że czasy są takie, że szkoda czasu na starocie. I nie jest prawdą, że C# jest za trudny na początek (sam język bez FCL i bajerów). Jedno jest pewne, coraz mniej firm tworzy kod w C i C++, co z tego wynika jest oczywiste. :slight_smile:

Warto zauważyc, że prócz znajomości języka jest wyczucie tematu i istoty programowania, pewna rutynowość i intuicja, której nauczyć się nie da inaczej, jak tylko przez lata praktyki i kodowania. Pamiętaj, że z czasem każdy język będzie wydawał się jednakowo prosty i o wiele łatwiej będzie się go nauczyć, bo wszystkie są, nie oszukujmy się, w miarę podobne (niektóre nawet bardzo).