Nauka seo

Zagłębiam sie obecnie w tematykę seo, która wydaje mi się szersza niż na początku mi się wydawało. Z jakimi pojęciami dobrze jest się zapoznać na początku?

Z żadnymi, szczęśliwie wszystkie są w najgorszym razie skrótami z języka angielskiego, więc rozumie się je intuicyjnie. A jeżeli nie rozumiem, to seo należy zostawić, bo większość zasobów jest w języku angielskim. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby inwestowania w jakiekolwiek szemrane kursy, szemrane, bo osoba potrafiąca w seo pracuje za duża gotówkę w najlepszych firmach, a ta kiepska uczy innych. :wink:

Reasumując: seo to praktyka, ma działać i nikt nie odbierze sobie kawałka chleba ucząc Ciebie jak samodzielnie (i tanio!) to zrobić, szczególnie nie agencja. Oni tylko opowiedzą o “wysokiej jakości contencie” czy “ręcznym pozyskiwaniu etycznych linków zgodnie z zaleceniami Google”, a w praktyce w 90% tekst z mieszarki + xruner i faktura dla Klienta. :wink:

Fajnie jest potrafić ogarnąć jakieś proste pisanie (czyli HTML/CSS), aby nie załatwiać wszystkiego wtyczkami. Poza tym, istotne jest też zwyczajna ręka do pisania i robienia rozeznania zanim do czegoś usiądziesz. Trzeba też postawić sprawę jasno, że pisze się dla ludzi - a nie dla Google.

Przede wszystkim to język i - poza praktyką - czytanie nowalijek i tekstów tematycznych. Szczególnie tych od samych źródeł, głównie po angielsku https://onlinegroup.pl/tekst-seo-co-to-jest-jak-i-po-co-tworzyc-tresci-seo-friendly/