Nauka w Photoshopie i Corelu-jakie książki

Witam!

Mam takie pytanko o literaturę do nauki w Photoshopie i Corelu?

Na allegro jest tego trochę ale nie wiem co wybrać i czy te kursy na wideo to dobrze zainwestowane pieniądze czy nie.

Znajomy zajmujący się grafiką zawodowo powiedział że najpierw trzeba zacząć od poznania wszystkich narzędzi formatów funkcji, a dopiero po tym brać się za jakieś “techniki”. Niestety nic więcej mi nie powiedział twierdził że najlepiej żebym był samoukiem. Trochę poczytałem torturiali ale chyba tamten gościu miał racje (przynajmniej po części). Mam nadzieje że coś poradzicie.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro

Facet ma absolutną rację.Trudno jest mówić o technikach skoro nie wiesz jak zmniejszyć rozmiary obrazka.Jestem także zwolennikiem poznawania programów graficznych poprzez praktykę na tutorialach.Tutaj masz prawie 100 tutoriali PSP od najłatwiejszych do co raz trudniejszych.Powodzenia.

Nie zupełnie nic nie wiem, ale to co wiem to bardzo mało!

A możecie powiedzieć czy takie rzeczy jak np. Photoshop Techniki pracy są coś warte?

I jeszcze jedno czy w ogóle jest sens pakować kasę w książki?

http://tutoria.pl/sklep/kursy-wideo/grafika/photoshop-techniki-pracy-cz-1

http://www.photoshoptopsecret.com/

tu jest naprawdę świetna rzecz do kupienia…

A jeżeli już to lepiej free tutki i jakieś gazety. Choć te drugie też do tanich nie należą.

Dzięki RiK ale to jest po angielsku.

Po angielsku… ale widziałem tylko parę z nich i sam znam EN właściwie na poziomie “0”, lecz nie miałem problemu z “odszyfrowaniem” co i jak… tylko mi się usta otwierały co można zrobić :mrgreen:

A na naszym rynku pojawiło się już klika gazet, gdzie jest co oglądać i się uczyć, ale ceny… trochę odstraszają mnie niestety :frowning:

Co do książek… to jest program artystyczny, a książka powie jak “tego”, czy “tego” użyć ale nie do czego… a to niestety niekiedy wielka różnica. Akurat tu jestem sceptyczny, ale…

Kiedyś kilka lat do tylu do Pcformat były dodawane płyty z nauką photoshopa, może można jeszcze gdzieś… allegro, może archiwum wydawnictwa…

Polecam tą książkę : http://helion.pl/ksiazki/pcs3op.htm. moim zdanie bardzo dobra dla początkującego który chce poznać dobrze Photoshopa. Co do tutoriali to poleciłbym http://movielibrary.lynda.com/html/modListing.asp?pid=228 i http://www.totaltraining.com/prod/#p. Są to bardzo dobre tutoriale pokazujące wszystko od początku. Jedyny minus to to że są płatne i to nie mało. :frowning: