Nautilus - zawieszanie przy usuwaniu

Żeby nie tworzyć kolejnego tematu, napiszę tutaj.

Mam problem z Nautilusem, a konkretnie usuwaniem plików. Jeżeli usuwam przez delete, nie ma problemu. Gdy klikam Shift + Del lub PPM-Usuń to pojawia się okienko

“usunięcie elementu spowoduje jego bezpowrotne usunięcie”

i wtedy Nautilus się zawiesza. Działa jedynie komenda sudo killall nautilus lub restart x’ów. Dodam też, że mimo zawieszenia, plik się usuwa.

Usuwanie poprzez komendę rm nazwapliku działa bez problemu.

Wie ktoś jak można naprawić ten problem?

Linux Mint 9

Nautilus - 1:2.30.1-0ubuntu1.1

Dodane 28.10.2010 (Cz) 12:52

Zauważyłem, że problem występuje nie tylko przy usuwaniu plików. Podczas nadpisywania także się zawiesza.

Dochodzę do wniosku, że problemem jest to okienko “ostrzegawcze”.

Proszę o pomoc, bo ciężko jest tak pracować.

Nie mam nic do nautilusa ale on ma sporo błędów i proponuje abyś spróbował pcmanfm, lekki, funkcjonalnością zbliżony do nautilusa.

Też jest thunar ale on należy do środowiska graficznego XFCE ale i tak bardzo mało zależności potrzebuje.

Jakieś źródło? Chociażby strona, na której zgłasza się błędy. Na Ubuntu 10.04, na tej samej wersji (ba, na tej samej wersji pakietu) Nautilusa, u mnie taki problem nie występuje i nigdy nie występował nawet na starszych wersjach, więc nie wiem skąd te sporo błędów wziąłeś, prawdopodobnie wina leży po stronie Minta. Proponuję zgłosić błąd twórcom Minta. Nie grzebałeś przypadkiem w konfiguracji Nautilusa, np. w Gconf?

Pozdrawiam!

Spróbuj usunąć katalog konfiguracji Nautilusa - ukryty katalog w twoim katalogu domowym. Możesz to zrobić za pomocą programu Midnight Commander (komenda mc w konsoli).

Nie przypominam sobie, abym coś zmieniał.

Nie wiem czy to prawidłowe, ale ten katalog mam pusty.

Dodane 30.10.2010 (So) 14:51

Dziwna sprawa…

Chciałem zainstalować pcmanfm według Tego poradnika, niby wszystko bez problemu. Restartuję x’y, nautilus dalej działa zamiast tego pcman’a i naprawiło się to usuwanie plików.