Navit - instalacja map

Mam pytanie jak mam dać mapy do navita??

Ściągnąłem i zainstalowałem go, pobrałem też plik mapy (polski, przez kompa) ale gdy go daje do folderu /sdcard/navit to on nie widzi tej mapy.

Gdzie mam dać tą mapkę, pod jaką nazwą i co zrobić by ją widział???

ja zalazłem taką informacje może będzie przydatna

Próbowałem i nic

jeszcze coś pisało o pliku konfiguracyjnym ale nie ma go w folderze navit

a masz może dostęp do wifi w domu ? właśnie ściągnąłem tą aplikację i zauważyłem ze z poziomu aplikacji można ściągnąć mapy . w ten sposób było by najłatwiej :slight_smile:

Edit

jeżeli nie masz dostępu do wifi plik mapy umieszczasz w katalogu navit i dajesz mu nazwę navitmap

niestety nie. Czy jest taka możliwość bym podłączył telefon do kompa i miał w tej komie neta??? mam ubuntu 10.10

nie wiem jaki masz telefon ale chyba nie ściągnięty plik zatytułuj navitmap i umieść w folderze navit . napisz czy ci działa ? :wink:

mam xperie x8

a po zmianie nazwy już działają ci mapy ? ja ściągnąłem przez aplikacje z telefonu i komputera plik są takie same więc trzeba tylko nazwę zmienić i powinno śmigać ,jak podmieniałem ten z kompa z tym co przez aplikacje ściągnąłem było ok. ja również mam x8 pozdrawiam . :wink: bez rota nie da się raczej połączyć z Internetem przy pomocy kabla .

a ty masz roota??

i którą wersję navita ty masz??

nie

navit 0.5.0 4281 najnowsza jaka była dostępna w android market

a ty ściągnełeś z marketu czy przez kompa plik .apk??

z marketu przez telefon ale możesz z kompa ściągnąć to samo z tej strony https://market.android.com/

nie chodzi mi ale ja ściągnełem z strony programu plik.apk

Dodane 05.07.2011 (Wt) 20:23

ja mam w komie jeszcze całkowicie wyłączany transsfer danych bo nie mam pakietu internetowego

Dodane 05.07.2011 (Wt) 20:32

i navit otwiera mi przy starcie market

http://download.navit-project.org/navit/android/svn/ pobierz pierwszą pozycie( navit-current.apk ) następnie zainstaluj na telefonie i skopiuj mapy do folderu navit i zmień nazwę mapy na navitmap

edit

masz androida 2,1 czy jeszcze 1,6

mapy pobieraj stąd http://maps5.navit-project.org/

mam 2.1 już był taki wgrany

Dodane 05.07.2011 (Wt) 21:06

próbowałem tym sposobem nie działa

aplikacja ci nie działa? czy dalej mapy nie widzi ?i czy na pewno masz włączony gps ? bez Internetu określenie pozycji może zając nawet 15 min poczekaj chwile najlepiej połóż telefon na parapecie przy oknie

kolego gdzieś po drodze musiałeś popełnić jakiś błąd gdyż ja już dwa razy odinstalowałem tą aplikacje i skasowałem pliki następnie zrobiłem jak ci napisałem i za każdym razem aplikacja działała (jaki masz typ pliku w map bin czy jakiś inny jeżeli tak to zmień na (.bin) )

opisz krok po kroku jak instalujesz aplikacje i mapy

teraz już mi chodzi pokazał moją lokalizację. tylko czemu on startuje w miejscu gdzie nie na mapy.

Dodane 06.07.2011 (Śr) 18:44

A idze skąś ściągnąć dokładniejsze mapy które do tego pasują

nie na chwile obecną nie ma lepszych map polski

To dlaczego w tych mapach nie ma np. domów tylko są ulice i niektóre budynki??

kolego jest to oprogramowanie OpenSource bazujące na mapach OpenStreetMap jeżeli nikt nie uzupełni brakujących szczegółów po prostu ich nie będzie nie jest to program komercyjny gdzie cała rzesza fachowców pracuje nad dopracowaniem map, w przyszłości będzie zapewne rozwijana dalej jeżeli jest ci potrzebna bardziej dokładna nawigacja to najlepiej jak zainwestujesz w prawdziwą nawigację :slight_smile: