Nawiew wentylatora na karte grafiki

Mam pytanie czy wentylator do obódwy przy karcie graficznej powinien na nią dmuchać czy wydmuchiwać powietrze?

raczej wydmuchiwać.

Który wentylator? Podaj konkretne miejsce.

boczna ścianka obódowy na samym dole w lewym rogu

Nadmuchiwać.

Zasysać z zewnątrz chłodniejsze powietrze do środka.

Wentylatorz zawsze tak dyiaaj. Wydmuchiowanie by nic nie dalo.

czyli ma dmuchać na karte dzięki za rady

A jaki byście polecili wentylator do obódowy 92mm, myśle nad revolteciem z serii dark mam takie 2 ładnie świecą jest przejściówka do molexa chyba że macie inne propozycję

może Acutake ? tanie, a sprawują się bardzo dobrze, prawie nie słyszalne.

naucz się pisać po polsku, to pierwsze. Wydmuchiwanie by dało, gdyż wentylator pcha do dołu ciepłe powietrze, któro niezbyt może się wydostać z dołu obudowy. to dwa.

Ale na dole lepiej wstawić wiatrak zasysający powietrze, bo na dole gromadzi się zimne powietrze a ciepłe idzie ku górze i tam wysysający wawrto wrzucić :slight_smile:

mogą być te revolteki, jak jesteś z nich zadowolony :slight_smile:

No to zamontuje revolteca, który bedzie nawiewał na karte

I takie pytanie, jeśli podłąnczam wentylator prze przejściówke do molexa wtedy nie ma kontroli obrotów czy wtedy wentylator działa z maxymalną prędkością czy minimalną

no wtedy to raczej z 12V, czyli największą. Zawsze możesz wyjąć wtyczne od wentyla i włożyć czarny do czarnego, czerwony do czerwonego i masz 5V :slight_smile:

Mi chodzi o największą wydajność więc jak jest max to się cieszę a hałas to już inna sprawa

Jak kupisz Acutake to nie usłyszysz :slight_smile: