Nawiew wentylatora na karte grafiki

(Pawel Ryglicki) #1

Mam pytanie czy wentylator do obódwy przy karcie graficznej powinien na nią dmuchać czy wydmuchiwać powietrze?

(Kamil2993) #2

raczej wydmuchiwać.

(Michal Kolatek) #3

Który wentylator? Podaj konkretne miejsce.

(Pawel Ryglicki) #4

boczna ścianka obódowy na samym dole w lewym rogu

(system) #5

Nadmuchiwać.

Zasysać z zewnątrz chłodniejsze powietrze do środka.

(Himmak5g) #6

Wentylatorz zawsze tak dyiaaj. Wydmuchiowanie by nic nie dalo.

(Pawel Ryglicki) #7

czyli ma dmuchać na karte dzięki za rady

(Pawel Ryglicki) #8

A jaki byście polecili wentylator do obódowy 92mm, myśle nad revolteciem z serii dark mam takie 2 ładnie świecą jest przejściówka do molexa chyba że macie inne propozycję

(Marcin0392) #9

może Acutake ? tanie, a sprawują się bardzo dobrze, prawie nie słyszalne.

(Wigrus1) #10

naucz się pisać po polsku, to pierwsze. Wydmuchiwanie by dało, gdyż wentylator pcha do dołu ciepłe powietrze, któro niezbyt może się wydostać z dołu obudowy. to dwa.

Ale na dole lepiej wstawić wiatrak zasysający powietrze, bo na dole gromadzi się zimne powietrze a ciepłe idzie ku górze i tam wysysający wawrto wrzucić :slight_smile:

mogą być te revolteki, jak jesteś z nich zadowolony :slight_smile:

(Pawel Ryglicki) #11

No to zamontuje revolteca, który bedzie nawiewał na karte

I takie pytanie, jeśli podłąnczam wentylator prze przejściówke do molexa wtedy nie ma kontroli obrotów czy wtedy wentylator działa z maxymalną prędkością czy minimalną

(Wigrus1) #12

no wtedy to raczej z 12V, czyli największą. Zawsze możesz wyjąć wtyczne od wentyla i włożyć czarny do czarnego, czerwony do czerwonego i masz 5V :slight_smile:

(Pawel Ryglicki) #13

Mi chodzi o największą wydajność więc jak jest max to się cieszę a hałas to już inna sprawa

(M Zganiacz) #14

Jak kupisz Acutake to nie usłyszysz :slight_smile: