Nawigacja dla kuriera


(Matheew89) #1

Poszukuje nawigacji bądź programu do którego po wpisaniu np.10 punktów docelowych w różnej kolejności wyznaczy najkrótszą trasę z punktu A do punktu E układając B,C,D w kolejności uwzględniając szybkie dotarcie do punktu E. Czy jest taka możliwość i którą nawigację wybrać?


(roobal) #2

Nie jestem na 100% pewny ale z tego co widziałem kiedyś w Automapie to można dodawać punkt pośredni ale chyba tylko 1, zresztą pobierz sobie z Vortalu demo Automapy i sprawdź. Jednak z tego co zauważyłem wśród wielu kierowców, z którymi miałem okazję jeździć z Polski do Holandii i odwrotnie, to praktycznie każdy z nich, jeśli miał kilka miast do objechania, wyznaczał sobie trasę najpierw na mapie, np. na Google Maps i wg tego co pokazywała mapa ustalał sobie trasę i robił listę, po dojechaniu do celu dodawali nowy punkt w nawigacji.

Pozdrawiam!


(olmeca) #3

Nie polecaj ToToma na Polskę bo się gość pogubi z paczkami. Sprawdź czy AM będzie Ci odpowiadać, da się na trasie ustawić kilka punktów przelotowych bez problemu - na Polske lepszej nawigacji chyba nie znajdziesz.


(Figielek) #4

To może coś od navroada z automapą? Nie są tanie ale za to doskonale wyposażone, automapa z roczną aktualizacją i jak coś trzyletnia mapa navroad na Europę.


(ArthurMot) #5

Kup, Mio odblokuj i kup Automape. Wiem że najlepsze mapy dostarcza Navteq i TeleAtlas. Co do TomToma to potwierdzam szału ni ma jeśli chodzi o Polskę.


(Aleksander) #6

Żadna mapa w nawigacji Ci tego problemu nie rozwiąże. Nawigacje są jeszcze na tyle głupie, że to Ty musisz zaprogramować trasę - navi jedynie może ją skalkulować, ale na pewno nie poukłada punktów pośrednich. Temat, o który pytasz, jest znany powszechnie jako "problem komiwojażera" lub też "problem marszrutyzacji". Najrozsądniejszym sposobem na tą chwilę jest znajomość topografii i jasny umysł :slight_smile: