Nawigacja dla kuriera

Poszukuje nawigacji bądź programu do którego po wpisaniu np.10 punktów docelowych w różnej kolejności wyznaczy najkrótszą trasę z punktu A do punktu E układając B,C,D w kolejności uwzględniając szybkie dotarcie do punktu E. Czy jest taka możliwość i którą nawigację wybrać?

1 polubienie

Nie jestem na 100% pewny ale z tego co widziałem kiedyś w Automapie to można dodawać punkt pośredni ale chyba tylko 1, zresztą pobierz sobie z Vortalu demo Automapy i sprawdź. Jednak z tego co zauważyłem wśród wielu kierowców, z którymi miałem okazję jeździć z Polski do Holandii i odwrotnie, to praktycznie każdy z nich, jeśli miał kilka miast do objechania, wyznaczał sobie trasę najpierw na mapie, np. na Google Maps i wg tego co pokazywała mapa ustalał sobie trasę i robił listę, po dojechaniu do celu dodawali nowy punkt w nawigacji.

Pozdrawiam!

Nie polecaj ToToma na Polskę bo się gość pogubi z paczkami. Sprawdź czy AM będzie Ci odpowiadać, da się na trasie ustawić kilka punktów przelotowych bez problemu - na Polske lepszej nawigacji chyba nie znajdziesz.

To może coś od navroada z automapą? Nie są tanie ale za to doskonale wyposażone, automapa z roczną aktualizacją i jak coś trzyletnia mapa navroad na Europę.

Kup, Mio odblokuj i kup Automape. Wiem że najlepsze mapy dostarcza Navteq i TeleAtlas. Co do TomToma to potwierdzam szału ni ma jeśli chodzi o Polskę.

Żadna mapa w nawigacji Ci tego problemu nie rozwiąże. Nawigacje są jeszcze na tyle głupie, że to Ty musisz zaprogramować trasę - navi jedynie może ją skalkulować, ale na pewno nie poukłada punktów pośrednich. Temat, o który pytasz, jest znany powszechnie jako “problem komiwojażera” lub też “problem marszrutyzacji”. Najrozsądniejszym sposobem na tą chwilę jest znajomość topografii i jasny umysł :slight_smile:

Kurier Nawigacja GPS do pobrania w Google play używam ja już jakiś czas i maksymalnie wyszukane nią 104 punkty a ponoć można więcej. Jest stworzona dla kurierów i kierowców którzy mają wiele punktów w ciągu dnia. Ustala się pierwszy i ostatni a wszystkie pomiędzy aplikacja ustala po kolei można edytować kolejność.

1 polubienie

Hej kolego chciałem się dowiedzieć czy używasz tej nawigacji kurier GPS bo zastanawiam się czy wykupić dostęp jak możesz to daj znać

1 polubienie

W razie czego OsmAnd potrafi posortować punkty pośrednie dla uzyskania najkrótszej trasy :slight_smile: jeśli miejsc nie jest bardzo dużo to może warto spróbować, bo program w wersji podstawowej jest darmowy.