Nawigacja GPS, CLARION MAP790 problemy

Witam serdecznie, odrazu przepraszam, za umieszczenie mojego tematu w złym dziale, ale nie wiedziałem, który się nada.

Posiadam nawigację GPS Clarion Map790 i od początku miałem jedynie mapę Polski, chociaż na pudełku z nawigacji wyraźnie jest napisane, że jest cała Europa. Ale nie w tym problem.

Chciałem w jakiś sposób to samemu ogarnąć i spróbować wgrać mapy z dostarczonej płyty, niestety nie dało to żadnego pozytywnego skutku.

Do zestawu dołączone było oprogramowanie AutoMapa, które teraz nawet nie działa, wcześniej działało. Próbowałem już przywrócić nawigację do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało. Żadna z aplikacji dotyczących nawigacji nie działa, multimedia oraz bluetooth działają bez zarzutu.

Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję.

Coś mi nie pasuje w tym, jak Europa to Europa (czytam że ma być 44 kraje) a nie tylko Polska.

Płyta w ogóle nie startuje czy w czasie instalacji się zatrzymuje?

Jeśli nie masz odblokowanej nawigacji to Automapa może nie zadziałać, chyba że fabrycznie była wgrana.

Poczytaj jeszcze pomoc na temat instalacji AM Etap 1, Kolejne etapy. Chyba, że kupowałeś gdzieś z niepewnego źródła to stąd kłopoty.

Jak masz czytnik kart to za jego pomocą zainstaluj Automapę. W menu wyboru instalacji zaznaczasz, że ma być ona zainstalowana na karcie pamięci, po włożeniu do urządzenia nie powinno być już problemu z jej uruchomieniem.

Według specyfikacji Clariona na Europe jest MobileMap i dodatkowo dokładali jeszcze Automapę na Polskę.

Dodane 17 lip 2011 09:49

Jak AM nie działa z płyty, a masz ważną licencję można ją ściągnąć ze strony producenta.

Longhorn tej nawigacji się nie odblokowuje aby działała AM - była sprzedawana w zestawie.

Witam.

Przy instalacji AutoMapy wyskakuje komunikat aby wyciągnąć kartę pamięci i przełożyć ją do urządzenia i następnie włączyć AM.

Jednak mam z tym problem, ponieważ wybierając w menu ‘Nawigacja’ (dostępne są 3 opcje: Nawigacja, Multimedia, Ustawienia)

włącza się MobileMap, który pokazuje się jedynie na góra 1-2 sekundy i się wyłącza i nie jestem w stanie dokończyć przez to instalacji AM. Wcześniej wybierając opcje ‘Nawigacja’ włączała się Auto Mapa lub gdy karta sd z AM była wyciągnięta włączało sie samo MobileMap.

Co robić?