Nawigacja GPS do 300zł, same badziewie?

No to o co tu chodzi? Nie miał mieć działających kodów i nie ma.

Jeśli czegoś nie rozumiesz to sklep (zakupiono w RTV EURO AGD) wyśle cię do producenta, gdyż sam produkt sprzęt nie ma żadnej usterki, która by wiązała się z jego naprawą.Wystarczy dobra wola producenta, żeby problem rozwiązać i podać dwa nowe kody, ale firma LARK ma kupujących w d…e

Od początku, bo już nie rozumiem.

 

Kupiłeś nawigację. W pudełku były kody. Nie działały. No to mamy dwie opcje.

 

  1. Kody w pudełku zgodnie z opisem na stronie sklepu/zapewnieniem sprzedawcy w sklepie/opisem na stronie producenta miały być i być aktywne, albo było mówione/napisane że będzie możliwość bezpłatnej aktualizacji.

W takiej sytuacji to, że kody nie działają, jest podstawą do reklamacji. Jeśli sklep nie jest w stanie dostarczyć ci aktualnych kodów (to byłoby naprawienie usterki) ani wymienić nawigacji na egzemplarz z aktualnymi kodami, to masz prawo do zwrotu, ewentualnie odpowiedniego obniżenia ceny (o koszt aktualnych map).

 

  1. Nikt nie mówił, że w pudełku będą kody i będzie możliwość aktualizacji.

W tej sytuacji problem nie istnieje. Może tylko trochę niesmaczne jest to, że wrzucili do pudełka kody, które nie działają. Ale skoro nikt ci nie obiecywał że będą, to nie masz się czego czepiać·

Polecam przeczytać prawo konsumenta które mówi jasno nie masz możliwości zwrotu pełnoprawnego produktu, jeśli sklep się na to nie zgodzi (a firma RTV Euro AGD nie zgadza się na przyjęcie pełnosprawnych produktów) Na pudełku jest zawarta informacja o dożywotniej aktualizacji mapy, ale kody się nie zgadzają więc :wink: Obniżenie ceny może wystąpić wyłącznie przed zakupem ze względu na pewne czynniki sprzęt powystawowy, brak wszystkich akcesoriów itp.

Pełnoprawnego , a to pełnoprawny produkt nie jest, bo nie zgadza się z opisem. Tzw. niezgodność z umową. Normalnie reklamujesz korzystając z rękojmi i po prostu muszą to uznać. O ile nie minęło 6 miesięcy od daty zakupu. Potem już nie, bo w późniejszym okresie to ty musisz wykazać, że kody nie działały od samego początku, a tego zrobić nie jesteś w stanie - chyba że nagrałeś unboxing z oryginalnie zaklejonego opakowania na kamerę. Natomiast przed upływem 6 miesięcy musi to udowodnić sklep, a oni też na to dowodu mieć nie będą, bo niby skąd.

Wskaż jeden defekt samego sprzętu…A jeżeli coś cytujesz to cytuj właściwie ( Uprawnienia te przysługiwały konsumentowi przez 2 miesięce, licząc od dnia zauważenia niezgodności,)

 

PS.Bardzo mnie zastanawia twoja postawa bronienia firmy LARK jak to jest ich wina całej zaistniałej sytuacji.

 

PS2.Nie czytasz moich postów uważnie bo w jednym napisałem ile trwała moja batalia z firmą LARK

Wskaż mi przepis, który wskazuje, że musi to być defekt sprzętu :slight_smile:

 

Uprawnienia przysługują jak najbardziej przez 2 miesiące od zauważenia niezgodności, ale przecież mogłeś przetestować kody dopiero po 3 czy nawet 4 miesiącach od zakupu. Albo i na dzień przed upływem 6 miesięcy od zakupu. I wtedy odkryć niezgodność z umową.  Gdybyś jeszcze tego samego dnia (bo nie może upłynąć 6 miesięcy od zakupu) złożył reklamację, to, jak dla mnie, nie byłoby opcji, by jej nie uznali. Tzn. mogą sobie jej nie uznawać, ale sąd przyznałby ci rację, bo przepisy są jednoznacznie po twojej stronie. Masz prawo twierdzić, że kody nie działały od momentu zakupu, a jeśli sklep temu zaprzecza, musi to udowodnić. Po upływie 6 miesięcy sytuacja się odwraca i przepisy są już wtedy, niestety, po stronie sklepu.

 

Przepisy są tu tak skonstruowane, że obowiązek walki z firmą Lark przerzucony jest na sprzedawcę. Ty nie powinieneś się niczym martwić, tylko złożyć u sprzedawcy reklamację, która musiałaby zostać uznana.

Firma RTV Euro AGD nigdy nie uznaje twojej racji tylko swoją i winą całej sytuacji jest tylko firma Lark, która z takim całym zacięciem broniłeś przez wszystkie posty.Na tym skończę tą bezsensowną dysputę, gdyż nie moim było zamiarem wdanie się w taki wątek tylko opisanie jak firma Lark ma klientów głęboko w d…e.

 

PS.Widzę że pewna osoba bawi się w TROLLowanie.

Winą całej sytuacji jest firma Lark, ale zgodnie z prawem to nie ty masz z nią się wykłócać, tylko RTV Euro AGD. Odsyłasz mnie do przepisów, a sam ich dobrze nie znasz :slight_smile: