Nawigacja GPS do 300zł, same badziewie?

Cześć. W sklepach pełno markowych Tv 32" FULL HD. Nawet bez promocji za 900zł ale do rzeczy:

 

Potrzebowałem GPS na krótki wyjazd, wziąłem od kumpla takiego Larka http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa-gps-lark-bluetooth-europa-i5187118015.html

 

Odpalam Automapę i IGO. No jakoś zleciało. W czasie dnia niemal nic nie widać, reakcja na dotyk masakra, zwiechy, łapanie sygnału GPS na zewnątrz na postoju z 10min…to wszystko przy widoku 2D czyli zamiast ulic zwykłe kreski z ich nazwami…

 

Przecież to coś kosztuje 250-300zł !!

2D? Na ilustracjach na Allegro jest 3D. Ja bym to reklamował, bo wprowadzają ludzi w błąd.

Rozumiem, że to żart? Napisałem 2D, w sensie, że nawet tego płynnie nie wyświetlało, a nie, że nie ma widoku 3D :) Przy ustawieniu widoku 3D czy widoku budynków, ich zarysów itp., nie można było niemal przesunąć mapy palcem, a oddalanie/przybliżanie do koszmar…

Jeśli wchodzi w grę zainstalowanie nawigacji w telefonie i jazda w Polsce to tylko Naviexpert.

Niestety. To ma być osobna nawigacja, pod gniazdko zapalniczki, pod Auto Mapę, tylko PL, minimum 5 cali. Myślałem, że mając 300-350zł bez problemu coś znajdę, rozumiem, że nie FULL HD…W aukcjach tandeta i bzdury, że odtwarzają wszystko, filmy, napisy, tv, radio, Bluetooth, foto, gry, mp3 i cuda wianki, a procki 400 Mhz + pamięć 128MB. 

 

 

Na aukcjach pełno NOWYCH monitorów do kompa “no name” za 500-600zł FULL HD, albo markowych używek za 400-500 (LG, Samsung) - wszystko 17 cali wzwyż…a tutaj 5-7 cali to pseudo mapki z ruchomą strzałką nie ma :slight_smile: Uniosłem się ■■■■■■■ :wink:

Ja byłem w podobnej sytuacji i wybrałem SmartGPS SG720 i mogę go śmiało polecić. Parametry przyzwoite jak na tą cenę. Sygnał znajduje od razu, jeszcze się nie zawiesił na domyślnej mapie i przy 3D nie zacina. Nie wgrywałem tam automapy bo obecna jest ok, ale pewnie nie byłoby z tym problemu.

Szczerze powiedziawszy nie wiem co masz poczarowane z tą nawigacją. Ja mam identyczną, tylko że bez BT. Konkretnie taką: http://forum.dobreprogramy.pl/nawigacja-gps-do-300z%C5%82-same-badziewie-t509070/ Działa płynnie, widoczność dobra nawet w dzień. A w pełnym słońcu to żadna nawigacja nie spełni Twoich oczekiwań, bo po prostu jeszcze nie wymyślono takiej technologii. Nawet telewizory(skoro się na nie powołujesz) w słońcu mają ograniczoną widoczność. Swoją drogą nawigacja ma nawigować i jak dla mnie całkowicie zbędne są wszelkiej maści wodotryski i dobrze Ci doradził(a) Wredotka.

Jak chcesz tanio to wyrzuć Larka, a kup GoClevera Navio 520. Kolega ostatnio takiego zakupił i jest zadowolony. Automapa też powinna na tym śmigać.

Pozdrawiam

@wredotka

 

No rozbawiłeś mnie…może zmień nick na “ciach”

|Ciach Na pożyczonym Larku, o którym wspomniałem jest ORYGINALNA Automapa z rocznym abonamentem kupiona w lutym, kolega od którego pożyczyłem posiada dowód zakupu, paragon, chcesz konfrontacji? 

 

Owszem Lark ma także własną navi. Może dla Ciebie biedronkowa navi spełnia marzenia. Na wspomnianej przeze mnie nawigacji próba przewijania Auto mapy palcem kończy się rwaniem boków mapy, chwilowym wieszaniem, przeskokami itp. W aucie przy odrobinie słońca niemal nic nie widać, trzeba pod różnymi kątami…Dziś testowaliśmy czas “załapania” sygnału GPS, za 1 razem 4min i 50 sekund.

 

Cyt.“Oryginalna Automapa kosztuje coś ponad 200zł za sam program, więc nie spotyka się jej w sprzęcie klasy 300zł….” - HIT

 

p.s. bbbb1 i krch - dziękuję za przykłady

hmm… skoro to lark, to nic dziwnego, że automapa kijowo działa :wink:

 

od jakichś 5 lat automapa oficjalnie nie wspiera urządzeń larka…

 

np ja, żeby to jakoś sensownie na nich działało, instaluję specjalne skrypty, które uruchamiają automapę…

 

chcesz automapę, to kupujesz: modecom, goclever, smartgps, aristo… ale nie lark:)

 

co do łapania sygnału… zgodnie ze specyfikacją, przy pierwszym tzw. zimnym starcie, navi ma nawet 10min na złapanie fix`a :slight_smile:

btw. 90% navi ma ten sam odbiornik sirf`a:)

Ciach  ORYGINALNĄ Automapę dostali wszyscy kierowcy w firmie, w której pracuje wspomniany kolega. Każde z nich we własnym zakresie miało sobie kupić nawigację/zainstalować na posiadanej. Też się nie znał itp. Kupił Larka, za 229zł, bo w aukcji przed nim kupiło ponad 100 osób, było napisane, że wspiera każdą mapę itp. I co głupia mina? Taka sytuacja dziwna?  . ciach Tyle ode mnie w twoim kierunku. ciach

Przestrzegam! Dyskusję wyczyściłem, kolejne wycieczki osobiste nagrodzę sprawiedliwie, po 3 punkty, będziecie mieli obaj 3 dni odpoczynku od forum. Dyskusja ma być merytoryczna bez wzajemnego obrażania.

No to jego błąd, że zasugerował się że “działa wszystko”, a nie sprawdził tego u producenta AutoMapy. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :slight_smile:

Nie kupujcie Larka bo to co wyczynia ta firma to woła o pomstę do nieba.Zakupiłem nawigację firmy Lark w pudełku były dwa kody do aktualizacji ich mapy (bezterminowa aktualizacja) okazało się że oba kody są blednę.Zadzwoniłem do firmy Lark a oni podali mi numer do działu technicznego z którym się nie mogłem połączyć bo po około 4-5 sygnale zrywało połączenie gdy się spytałem konsultanta z firmy Lark co się dzieje z działem technicznym dowiedziałem się że mają kłopoty techniczne ich kłopoty techniczne trwały 3 miesiące.Po dwóch tygodniach gdy nie mogłem porozmawiać z działem technicznym napisałem e-mail w którym zawarłem rachunek i kody do mapy do chwili obecnej (8 miesiąc) nie otrzymałem e-maila od firmy Lark.Po 3 miesiącach dodzwoniłem się do działu technicznego który nie potrafił pomóc:

 

Ja - Dzień dobry zakupiłem nawigacje firmy Lark i kody które otrzymałem są błędne.

 

Serwis- Co to znaczy błędne ??

 

Ja - Że program ich nie akceptuje.

 

Serwis - A jaki jest komunikat ??

 

Ja - Podaje komunikat…

 

Serwis - A próbował pan odinstalować i zainstalować program jeszcze raz

 

Ja - Tak próbowałem i to nie pomogło - A może pan sprawdzi te kody i poda mi właściwe

 

Serwis - Niestety nie mam dostępu do kodów więc nowych nie mogę panu podać.

 

Obojętnie z jakim serwisantem rozmawiałem to nit nie chce/umie pomóc w błędzie spowodowanym przez firmę Lark.

W takiej sytuacji produkt się reklamuje i zwraca do sklepu.

 

Proszę zwróć pełnoprawny produkt…

Dlaczego pełnoprawny, jak miał mieć aktualizacje map, a nie ma?

 

Podaj usterkę samego produktu…produkt nie posiada żadnej usterki dlatego jest produktem pełnosprawnym.

Nie jest zgodny z opisem. Chyba.

Kolejny raz trafiasz kulą w płot.