Nawigacja GPS - nie czyta w kompie

Witam.Posiadam GPS TomTom Go 500. Chciałem do niego zaktualizować oprogramowanie ale coś nie wychodzi.Zainstalowałem oprogramowanie dołączone razem z GPS .TomTom Home tak samo ale nie chce mi wczytać GPS-a w komputerze.Pojawił mi sie nowy dysk o nazwie TomTom .Ale dalej nic nie mogę zrobić. Jak i co mam zrobić żeby to mi zaktualizowało.

Aktualizujesz oprogramowanie czy same mapy?

Nie ma poradnika na tej stronie tej twojego GPS?

Ja mam innej firmy Compas G6 + mapy Navigo i z poczatku aktualizacja była dosć skomplikowana :smiley: ale pozniej jakos idzie: u mnie jest ze sciagam odpowiednie pliki z neta rozpakowuje a za pomocą Microsoft ActiveSync (podpinam GPS do kompa) widzę karte pamieci GPS z mapami i oprogramowaniem jako dysk w kompie - ikonka w trayu tego ActiveSync i PPM myszki i otwieram folder z tymi ODPOWIEDNIMI plikami i je podmieniam na nowe, przypuszczam ze masz podobnie

Ściąg najnowsze tomtom home http://www.tomtom.com/plus/service.php?ID=17 (to z lewej nie dla nawigatora) i zainstaluj po podłączeniu urządzenia automatycznie powinen się zaktualizować. po zainstalowaniu tomtom home masz prosty przejrzysty interfejs w dodatku po polsku , program obrazkowy nawet 3-latkowi nie sprawi kłopotu

15bae424537c5a83m.jpg

I małe ostrzeżenie jeżeli posiadasz stare oprogramowanie/aplikacje tomtom w wersji 6 lub 7 i mapy z wersji 6** a twój tomtom zaktualizuje się do wersji 8***** to mapy nie będą działały i będziesz musiał zakupić nowe mapy z wersji 8*** , jeżeli aplikacja zaktualizuje się do wersji 7 to mapy w wersji 6** będą działały pod tą aplikacją , wykonaj kopie bezpieczeństwa przed aktualizacją.

Wiec tak.TomTom Home nie wykrywa ponieważ kiedy np. klikne mapy to pokazuje mi taki komunikat .

1.Podłącz GPS-a do komputera.

2.Włącz GPS.

3.Na GPS wyświetli zapytanie .Czy chcesz sie połączyć z komputerem dotknij przycisk tak.

Nie ma nic na ekranie tylko GPS podłączony z kablem. Nic sie nie pokazuje juz 30 min z tym siedze

zainstalowałeś najnowszą wersje tomtom home 2,3 ??? .Wyłącz tomtoma /uruchom program na kompie tomtom home/podłącz urządzenie tomtom do kompa/załącz je /zapyta czy połaczyć /tak/ następnie urządzenie powinno być wykryte przez tomtom home i reszte operacji wykonujesz na kompie w programie tomtom home, jeżeli tomtom home nie wykrywa urządzenia tomtom to możliwe że blokuje go jakaś zainstalowana zapora lub program antywirusowy.

na ekranie tomtoma nic nie będzie tylko rysunek kabla i pc

zainstalowałem… niestety robie tak jak mówisz nic z tego.na gps-ie nic sie nie pojawia .Z blokad to mam tylko SP2 Więcej nic.Lece bez antywirusa. A czy do tej operacji trzeba mieć USB 2.0 ?

nie, wystarczu USB1.1 , sprawdź na innym porcie USB , czy inne urządzenia działają na portach USB??

A może zapytanie z innej “beczki” czy urządzenie tomtom było zakupine w sklepie i czy posiada legalną nie spatchowaną aplikacje tomtom i legalne mapy?? bo jeżeli to pirat to tomtom home nie wykryje urządzenia.

a wersje oprogramowania mam 5.2 w GPS

mp3 , kierownica ,myszka chodzi wszystko normalnie na innych to samo.

a u mnie jest tak

tył tomtoma i kabel jak jest podłączony do gps

Masz bardzo starą wersje aplikacji możliwe że spsobem z tomtom home nie będzie się już dało tego zaktualizować , ale można spróbować ale musisz pobrać inne tomtom home w wersji starszej ale nie wiem gdzie to znajdziesz, powinno zadziałać to z płyty cd dołączonej do tomtoma ale wątpie że zadziała gdyż tomtom zakonczył “wspomaganie”/aktualizacje przez stare wersje tomtom home , i tak jak napisałem powyżej jeżeli aktualizacja się powiedze to twoje stare mapy napewno nie zadziałają a aktualizacji map do nowych za darmo nie dostaniesz i trzeba będzie je kupić

czyli tak aktualizacja np. do wersji 6.x.x wiąże sie też z wydatkiem na mapy??