Nawigacja GPS w telefonie (n73) czy "normalna"?

Mam do dyspozycji 600zł. Oczywiście chcę wydać jak najmniej ale całość też może być. Planuję zakup nawigacji GPS. Mam Nokię N73 i wiem, że do niej można kupić odbiornik GPS, zainstalować odpowiednie aplikacje i będzie działać. Tylko właśnie pytanie jak i czy warto? Co muszę kupić do tego telefonu (program, odbiornik) żebym mógł spokojnie jeździć po Polskich “zadu***ch”. Nie zaszkodą też mapy Czech, Niemiec i Holandii. Może bardziej opłaca się kupić osobne urządzenie (nawet to rozwiązanie preferuję) i takie zamontować w samochodzie? Co polecacie?

Pozdrawiam

Telefon ma gorszy ekran niż taki GPS samochodowy.

Bateria też w telefonie raz dwa pewnie siądzie, a przecież musisz rozmawiać, a nie tylko się nawigować :slight_smile:

W Nokii N73 zainstalujesz co najwyżej Garmina. Garmin niestety instaluje również jakiś plik, który nawet po wyłączeniu nawigacji działa w tle, a tym samym mocno zużywa energię na to. Sam posiadam takowa Nokię i po dwóch dniach bateria padła zupełnie, więc czym prędzej odinstalowałem Garmina.

Proponuję Ci zatem kupno urządzenia przystosowanego do nawigacji GPS.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jaki odbiornik gps (ten zwykły) polecacie?

Pewnie coś z TomToma…

Masz w ogóle jakąś nawigację ?

Dokupisz sobie ładowarkę na zapalniczkę i po problemie z baterią i rozmowach

Następny mądry się znalazł , jak niby nawigacja ma działać jak odbiornik jest wyłączony ?

Poza tym można zobaczyć jakie programy są w tle i je wyłączyć.

I może byś pomyślał bo sam się przyznałeś ściągania programów z neta za free , bo program do nawigacji kosztuje 349 zł najtańszy

http://gps24.pl/mapy-do-nawigacji-mapy- … mp;sort=1a

od Garmina oczywiście , i raczej nikt by z karty nie usuwał tylko by zwrócił , piracie

Niestety nie mam żadnej nawigacji i programu do niej. Będę miał możliwość przetestowania nawigacji na N73 z odbiornikiem NOKIA LD-4W, ale nie wiem kiedy i na 100% nie w moim telefonie. Znajomy ma w E51 i nie jest zadowolony. Osobna jest trochę droga. Można kupić jakąś licencję Garmina na testy za parę groszy (dzień dwa tydzień?)? Wtedy pożyczyłbym sam odbiornik i testował na swoim telefonie. Szkoda mi dać 350zł na program, który wywołuje mieszane uczucia.

Czy jakbym kupił osobną nawigację to dostanę antenki i inne akcesoria do podłączenia jej w samochodzie?

Jakie antenki , nie ma żadnych antenek .

Jest chyba jakiś system który informuje o pogodzie i warunkach na drodze ale oczywiści za granicą …

Zazwyczaj jest bateria , rysik ( o ile ekran dotykowy ) i podstawka do zamontowania a samochodzie .

Nie ma raczej jakiś tygodniowych testów , garmin to bardzo dobry program do nawigacji ale za taką cenę to osobną nawigację kupisz

moim zdanie lepsza bedzie osobna nawigacja. ja mam tomtom3 i jestem bardzo zadowolona. kupilam dwa miesiace temu w vobisie za okolo 400zl. ma dobre mapy- jezdze glownie po polsce, czechach, slowacji i niemczech- jest to jedna z tanszych nawigacji ale swoje zadanie spelnia swietnie. do moich zastosowan w zupelnosci wystarcza. ekran wiekszy niz w telefonie, nawigacja bardzo szybko ustala trase i reaguje na zmiany. jedyna wada jest malo wygodny uchwyt- zawsze sie miotam zanim wyjme ekranik z uchwytu, ale to maly minus

Na Symbiana jest wiele nawigacji nie tylko Garmin który jest faktycznie najpopularniejszy ale jak dla mnie jeden z najgorszych.

Jeśli chcesz wypróbować jak to będzie działać na n73 możesz skorzystać z wersji Trial programu Navigon; http://www.navigon.com/site/pl/pl/produ … re/symbian

Za taką kwotę kupisz dobrą nawigację, nie warto się bawić w gps w telefonie.

fiero Przetestuje na pewno. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Jak tylko dopadnę jakiś odbiornik to od razu wsiadam w samochód :slight_smile: