Nawigacja MIO - jaką wybrać

(timon1981) #1

Witam. Przymierzam sie do zakupu nawigacji. Czy dośc dobra jest nawigacja samochodowa MIO? Zastanawiam się nad modelem: http://www.agito.pl/nawigacja_samochodowa_gps/mio_moov_200_pl.1825.333177.html. Jest dość tania. Czy warto ją wziąśc czy może dołózyć do czegoś innego? Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc w zakupie

(Kamilb6) #2

MIO Digi Walker są trochę droższe ale lepsze, wiem bo sam używam 8)

Zależy do czego chcesz mieć tą nawigację? Tylko do GPS, czy może też używać jako palmtop?

(timon1981) #3

Chodzi Mi o nawigacje tylko do samochodu. Tylko i wyłacznie. A czym sie rózni to co podałem w linku od tego MIO Digi Walker. Możesz podac link?

(Kamilb6) #4

Akurat w tej nawigacji jest niezbyt dobra mapa, ale jeśli wgrało by się tam AutoMape to wszystko by było wporządku.

(Mike Wroclaw) #5

to kup sobie garmina z gp mapą - najdokładniejszą mapą polski

a jeśli w ogóle szukasz tanich nawigacji to wejdź na www.tylkogps.pl

(Kamilb6) #6

W tym modelu jest możliwość wgrania AutoMapy

(timon1981) #7

A to w tym urządzeniu co podałem nie ma auto mapy? Wydaje Mi się że własnie tam wgrana jest auto mapa z roczna aktualizacją?

(Kamilb6) #8

Nie tam jest wgrane MioMap 2008 (sry za pomyłkę)

(timon1981) #9

Dziwne. Byłem przekonany że auto mapa. ANwet w sklepie mowili ze auto mapa wgrana z roczna aktualizacją. A możecie podać linki do nawigacji Mio gdzie od razu przy zakupie jest wgrana auto mapa? O ile taka jest

(Kamilb6) #10

Niestety ale z tego co mi wiadomo to z AutoMapą są tylko DigiWalkery

Ale wgranie do GPS AutoMapy nie jest trudne.

(timon1981) #11

Ale stracę gwarancję jeśli wgram auto mapę? i czy wgranie auto mapy odbywa sę na dysku urzadzenia czy np. trzeba dokupić pamięc typu flasz zewnętrzne i dopiero?

(Kamilb6) #12

Nie stracisz gwarancji bo zmieniasz tylko program nic z hardwaru

To jest 5 minut roboty :

1. Podłączasz przez USB M200.

2. Wgrywasz Automape (wersje bez instalacji) do Program Files/Miomap.

3. Zmieniasz w pliku appstartupsec.ini (przez notatnik ) zdanie ProcessFile=Program Files/MioMap/MioMap.exe na ProcessFile=Program Files/Automap UE/wceam.exe

4. Wgrywasz na kartę SD mapę.

5. Resetujesz M200, odłączasz USB i cieszysz się Automapą

6. W ustawieniach GPS ustaw COM 2 i 56000 żeby cie się łączył

EDIT

Zapomniałem dopisać, tak musisz dokupić kartę SD 2 GB (20 zł) jeśli chcesz pomieścić mapy.

(Black Lily) #13

a propos Mio...to obecnie jest jakaś promocja na ich stronce, jak dobrze zapamiętałam...

(M Podsiadly) #14

Shakall , jak mogę wgrać "Automape (wersje bez instalacji) do Program Files/Miomap"? Może chodzi o jakiś konkretny plik? Ale jaki?