Nawigacja na androida

Cześć,

Poszukuję aplikacji do nawigacji na androidzie. Zależy mi na tym, żeby mapy były dostępne w trybie offline, żeby aplikacja była darmowa i żeby posiadała mapy dla Polski.

Nie sądzę, żeby udało Ci się znaleźć darmową offline. Póki co chyba takiej nie ma.

Tu masz ofertę za 49, 90 zł - licencja bezterminowa z aktualizacjami przez 12 miesięcy:

http://navmax.com.pl/product-platforms/ … ?type=maps

też szukałem nawigacji na androida,ale kilka razy jechałem na wbudowanej opartej na mapach google i ani razu nie zbłądziłem,a pobiera tylko wycinek mapy dla danej trasy.

https://play.google.com/store/apps/deta … y5hdXJhIl0.

Papux,zapodałeś 7dniową wersję próbną…

Dobra, chyba faktycznie będę korzystał z map google. Wcale tak dużo tego transferu nie idzie.

Szkoda tylko, że nie są zbyt dokładne - nie ma na przykład sporego odcinka autostrady A2 do Świecka, który został już otwarty kilka miesięcy temu.

https://play.google.com/store/apps/deta … m9tYWRhIl0. to ma bardzo dokładne mapy u mnie np są zaznaczone obwodnice i autostrady w budowie, można wybrać źródło map ja korzystam z open street maps. Do tego może korzystać z cache któro zbiera sie na karcie i potem odtwarzać offline

Witaj,

jeśli jesteś jednak gotów ponieść pewne koszty związane z transferem danych, to polecam także darmowego, polskiego Navatara (działa na mapach OSM). Aplikację znajdziesz tutaj: https://play.google.com/store/apps/deta … avatar.gps.

Koszty zmniejszone są o tyle, że raz pobrane fragmenty mapy są cache’owane do pamięci. Podmieniane (ściągane na nowo) są dopiero wtedy, gdy dany fragment zostanie zaktualizowany w OSM. Później w menu Navatara (żeby nie było tak, że aplikacja podejmuje decyzję o ściąganiu danych za użytkownika) potwierdzasz, że chcesz ściągnąć ponownie te zaktualizowane miejsca.

Gdyby były jakieś pytania, to zapraszam. :slight_smile:

Dodane 26.04.2012 (Cz) 13:20

Podrzucam też info na temat nowości i promocji, jakie Navatar przygotował przed majówką dla użytkowników Androida:

#1: Navatar CB już w Google Play. Dostępna jest już (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.navatar.cb) rynkowa wersja Navatara z mobilnym CB dla systemu Android. Do tej pory użytkownicy Androida mieli do dyspozycji tylko nawigację GPS. Promocyjna cena aplikacji wynosi tylko 2,99 zł, a w pakiecie otrzymujemy 2 tygodnie bezpłatnego korzystania z mobilnego CB. Po tym okresie mCB kosztuje już od 5,99 zł za miesiąc, chyba że zdecydujesz się na …

#2: Klub Ekspertów CB. To propozycja dla kierowców, którzy aktywnie korzystają z mobilnego CB. Dla nich CB radio będzie darmowe w programie 4x4. Jeśli przez kolejne cztery tygodnie co najmniej cztery razy w tygodniu podzielisz się informacjami z trasy - otrzymasz przedłużenie mCB na kolejny miesiąc. Liczba przyznawanych bonusowych doładowań jest nieograniczona. Więcej informacji nt. Klubu znajdziesz na tej stronie: http://bit.ly/KlubEkspertowCB.

#3: Nowa wyszukiwarka adresów. Od teraz moduł wyszukiwania adresów podpowiada wpisywane nazwy. Program radzi sobie teraz także z literówkami w nazwach, poprawiliśmy także sposób wyświetlania wyników.

Nie wypróbowałeś jeszcze nowego Navatara CB? Zapraszamy do Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.navatar.cb). To tylko 2,99 zł!

W tym krótkim materiale video (

) zobaczysz, jak działa mobilne CB.

Możliwości, jakie daje bogatsza wersja programu, to:

  • aktualne informacje drogowe od społeczności dostosowane do Twojej ulubionej lub aktualnej trasy,

  • intuicyjne nagrywanie wiadomości CB poprzez dwukrotne stuknięcie (double-tap) w ekran mapy lub radaru,

  • regulowany zasięg mobilnego CB - od najbliższych kierowców, poprzez klasyczny zasięg CB aż do województwa (4 poziomy ustawień),

  • nawigacja głosowa z bezpłatną aktualizacją map co dwa dni,

  • najnowsza lista fotoradarów oraz miejsca kontroli policji,

  • pewne i wiarygodne źródła informacji drogowej (GDDKiA, komunikaty głosowe Navatar Traffic).

Pozdrawiam!

Ostatnio przeglądałem dostępne nawigacje i z darmowych nie ma zbyt dużego wyboru. Pojawiła się okazja - w Komputer Świat 8/2012, dostępna jest nawigacja NaviExpert, z możliwością darmowego korzystania do 2 Września. Jest to jedna z niewielu nawigacji tak dopracowana, z dokładnymi mapami, możliwością omijania korków czy bogatą bazą punktów POI.

Testowałem prze krótki czas. Przyznam że na drogach wiejskich zaznaczone są nawet nieoficjalne szutrowe drogi z duża dokładnością. Google mapy potrafią przekłamać nawet o 200m i nie trzeba by daleko szukać.

Właśnie aktualizuję sobie ump pc pl na wakacje i z tego co piszą można korzystać z tego tez na androidzie za darmo korzystając z programu OsmAnd.

Nie testowałem na androidzie, ale same mapy mogę polecić jeżeli idzie o większość rejonów w jakich miałem okazje z nich korzystać.

http://ump.waw.pl/

Offline nie ma, bo ciągle musi mieć twoje położenie.

#-o

Wiesz ty jak działa GPS?

No nie do końca:D

Chodzi chyba o AGPS, który korzysta z danych pakietowych, aby szybciej i lepiej łapać sygnał.

Ja jeżdzę z nawigacją Yanosik-a . Ma jeszcze ten plus że działa też jak CB radio, bo są zgłoszenia o radarach patrolach itp.

Nawigacja Yanosika jest słaba, często się spóźnia z głosem, jest niedokładna. Można przecież włączyć Yanosika w tryb łapania radarów i jechać na innej nawigacji.

mapy google są już offline :slight_smile:

Tak od dawna, jest wczytywanie obszaru do pamięci telefonu czy karty SD np. gdy jesteśmy na WiFi. Z tym że offline nigdy nie będą tak aktualne jak online.

http://www.spidersweb.pl/2012/07/navfre … z-ios.html w końcu :slight_smile: