Nawigacja na androidzie

jeśli zainstaluje nawigacje to co jest potrzebne wi-fi , pakiet internetowy, coś jeszcze ? na jakiej zasadzie to działa ?

Zależy, są nawigacje online i offline.

Do obu rodzajów potrzebujesz moduł gps.

 

Online wymagają wifi albo włączonej transmisji danych (niektóre nie ruszą na wifi)

Offline nie wymagają połączenia z siecią, ale musisz mieć mapę pod swój program. 

moduł gps ? czyli coś jeszcze oprócz telefonu ?

Nowsze telefony mają wbudowane gps. Starsze niektóre również. Możesz sprawdzić w google, albo podać model telefonu tutaj.

 

Nie słyszałem o zewnętrznych modułach do telefonow, ale jest to wykonalne. Tak czy siak taniej wyjdzie kupić nawigację, albo telefon z gps.

LG L65

Może w końcu podaj jaki masz lub zamierzasz mieć telefon.

Co to znaczy “oprucz”?

 

 

Jest tego trochę na rynku (i to już od dawna), najczęściej łączy się z telefonem za pomocą Bluetooth

  • masz wbudowany GPS, pobierz sobie HERE Maps zainstaluj i po uruchomieniu pobierz mapy państw, które Cię interesują.

Mapy to są dość duże ilości danych, warto więc je pobierać za pomocą WiFi, chyba, że masz duży pakiet internetowy w swoim abonamencie.

 

Przed uruchomieniem programu w ustawieniach telefonu załącz GPS, może to są nazywać np. “lokalizacja”

Pamiętaj, że załączony moduł GPS powoduje szybsze rozładowywanie akumulatora, więc wyłączaj go gdy nie używasz map.

Cedar wiem, wiem - chodziło mi tylko na jakiej zasadzie działa ten wynalazek

tylko nie zrozumialem czy potrzebny pakiet internetowy ? bo przecież wi-fi jest na bliski dystans 

Pobieranie danych internetowych jest potrzebne w przypadku gdy nawigacja pobiera na bieżąco mapy (nawigacja online) w przypadku offline, mapy masz zainstalowane w telefonie i dostęp do internetu jest potrzebny tylko do aktualizacji map gdy producent wypuści nowe lub dla dodatkowych funkcji, które wymagają do działania internetu (np. informacje o radarach i przeszkodach na drodze aktualizowane na żywo)

chce dać smarthphona do auta - co potrzebuje ? zainstalowaną nawigacje i co jeszcze ?offline czy online , jakoś musi wzkazywać drogę

Jedyne co będziesz musiał kupić to przetwornicę albo ładowarkę na gniazdko do zapalniczki. GPS bardzo zjada baterię.

Zainstaluj np https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator 

Wiadomo jeśli korzystasz dużo będziesz musiał zainwestować w coś płatnego.

Za szybko pisałem, powinno być  - mapy masz zainstalowane w telefonie :wink:

 

 

Mapy online są najczęściej dokładniejsze (ale nie dotyczy to wszystkich)

Na początek, na próbę zainstaluj Here Maps, i zrób to już teraz, aby poznać “czym to się je”

Ja polecam zwykłe Google Maps, asystent ruchu jest bardzo przydatny (powie ci gdzie korki itp), wystarczy niewielki pakiet danych bo dużo nie zżera. Ważne żeby smartphone miał duży ekran bo inaczej niewygodnie jest :slight_smile: Czyli odpalasz GPS, transmisje danych i lokujesz telefon na uchwycie, koniec :stuck_out_tongue: