Nawigacja na telefonie

Witam. Miałem w planie kupno nawigacji samochodowej, zastanawiam się jednak czy nie taniej było by wgrać nawigację do smartfonu i kupić uchwyt do samochodu. Niestety nie mam o tym zielonego pojęcia, czy można np wgrać na telefon Automape i czy nie różni się ona jakością od wersji samochodowej.

Posiadam Nokię Lumię 920.

Będę wdzięczny za pomoc.

Automapa na WP jeszcze nie wyszła w oficjalnej wersji. Bodajże od sierpnia jest dostępna zamknięta kompilacja do testów.

Lumia 920 będzie się spisywać dość dobrze w roli nawigacji, ekran jest dość duży, obsługuje GLONASS. Z głośnością komunikatów też nie powinno być problemu. Na początek możesz przetestować np. nawigacje Here od Nokii, jest darmowa. Ewentualnie możesz sprawdzić choćby Sygic. Mapy bazują na wersji Tom Toma więc są dość dobre, a wersja testowa działa 7 dni więc przed ewentualnym zakupem jest czas na testy.

No właśnie nie wiem czemu ale kiedy próbuje uruchomić Here Maps u mnie na telefonie aplikacja startuje, pokazuje sie ekran ładowania, a zaraz potem się zamyka (poza tym Here Maps nie są już chyba aktualizowane do roku. Ale to nie problem mogę kupić Sygic, ale z tego co widzę to jest tylko na Androida?

Jest też wersja na windows phone http://www.spidersweb.pl/2015/01/sygic-nawigacja-offline-windows-phone.html

Here powinna mimo wszystko działać, może być kwestia aktualizacji z poziomu sklepu.

Mapy Here jak najbardziej są aktualizowane… np. IGO bazuje na tych mapach:)

Polecam nawigację Naviexpert:

mapa aktualizowana codziennie, ostrzeganie o fotoradarach, kontrolach policyjnych, omijanie korków itp.:

http://www.naviexpert.pl/

7 dni jest za darmo do testów:

http://www.naviexpert.pl/pobierz-i-przetestuj/windows-mobile-bada-symbian-java.html

Jeśli pobierzesz ze strony getne.pl to w przyszłości na allegro możesz kupić licencję na tydzień, pół roku rok (na rok ok. 40PLN)

 

 

Super dzięki.