Nawigacja NavRoad i zmiana Automapy

Witam posiadam nawigację NavRoad ENOVO s i mam pytanie, czy można zmienić w niej mapy. Aktualnie wgrana jest automapa. Chciałbym ją zmienić bo jeżdżąc po Europie często się gubi (na autostradzie we Francji jechałem pośrodku pola). Jest możliwość wgrania innych map?

Jeśli nawigacja jest odblokowana to bez kłopotu można wgrać inne mapy np. od mapa map czy tomtom. Ewentualnie masz nieaktualną automapę, stąd problem. Sprawdź czy masz ostatnią wersje AutoMapa 6.18 1506 lub niewiele starszą.

Automapę mam najnowszą oryginalną kupioną wraz z nawigacją. Jednak miałem wcześniej TomToma oryginalną nawigację (przejechałem po niej samochodem) ale jej już nie mam. Jak sprawdzić czy jest odblokowana? Można samemu ją odblokować? I jak ewentualnie wgrać inna mapę?

Jeśli w ustawieniach jest możliwość wyboru ścieżki do programu nawigacyjnego to nawi jest odblokowana. Gdyby nie była to pod większość popularnych modeli są poradniki jak je odblokować. Wtedy mógłbyś wgrać w prosty sposób dowolne mapy (zazwyczaj wystarczy użyć instalatora wybierając np. karte SD jako docelową pamięć).