Nawigacja samochodowa GPS

Witam. jestem na etapie kupna nawigacji samochodowej, proszę o pomoc w wyborze najlepszej dla moich potrzeb w cenie ok 500zł.

Moje potrzeby:

  1. Możliwość zmian map (z tego co wiem “Automapa” jest na Polskę najlepsza, ale nie każdy gps jest z nią sprzedawany)

  2. Możliwość widoku 2d/3d (ale nie jest to warunek konieczny - po prostu przydatne w dużych miastach)

  3. Szybki i dokładny moduł GPS

  4. Głównie jazda po Polsce ( przede wszystkim Warszawa i okolice), wakacyjnie kraje europy zachodniej.

  5. Nieskomplikowana obsługa, informacje głosowe, dobry wyświetlacz (taki będzie szczególnie przydatny w Warszawie)

  6. Możliwość ustawienia kilku punktów pośrednich przy planowaniu trasy (opcja dość przydatna, ale nie wiem czy to kwestia techniczna urządzenia, czy funkcja wynikająca z oprogramowania-mapy)

Jest tego mnóstwo w necie nawet w cenach ok 500zł i nie wiem co wybrac.

  1. Przede wszystkim - pamtop czy GPS? W zasadzie będę używał głównie GPSa, jak będę potrzebował coś więcej to po prostu zakupię Nokie n95 (na razie cena za wysoka). Ale być może palmtop ma większe możliwości konfiguracji map…

2 Jaki model? Poszukałem trochę w necie, ale kompletnie nie znam się na Nawigacji GPS, kupuję takie urządzenie pierwszy raz i nie chcę się wkurzać po zakupie ;-). Znalazłem kilka modeli zwykłych gps, takze kilka palmtopów, ale nie wiem na co się zdecydować…

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego urządzenia dla mnie. Pozdrawiam.

cześć

Też miałem podobny dylemat całkiem nie dawno,ale już jestem po zakupie!! Przechodzę do rzeczy: z tego co pisałeś chcesz automape - budżet twój wynosi koło 500 jest kilka opcji - allegro coś poszperać albo- zanim zakupiłem swojego sprzęta widziałem w media markt sprzęta z automapą w cenie 599 i to jedyny tak tani sprzęt z automapą zwłaszcza że jest nowy.

Rozmawiałem też z gościem w media jest tam mio o ile dobrze pamiętam o symbolu coś tam 200 z mapą polski ale nie automapą, w cenie 349zł- z tego co mówił można odblokować system u fachowca co lubi te sprawy za około 20- zł i wgrać automapę ale to znowu znacznie przekracza twój budźet.

Moim zdaniem 500 to troszkę za mało- zwłaszcza jeśli się myśli o automapie.Można oczywiście- ale nie mam osobiście przekonania do tych tanich urządzeń w mediamarkt i gdziekolwiek. Ja kupiłem tomtomXL - 13 krajów- ze względu na prostotę i intuicyjną obsługę - co do mapy polski to jestem zadowolony- 99% pokrycia dróg, nigdy niezabłądziłem.Osobiście uważam że czasami warto jest dołożyć pare stówek więcej żeby to nam posłużyło jakiś czas.

Pozdrawiam

Poczytałem trochę i chyba wiem jak zrobię. Dowiedziałem się, ze mozna “odblokować” zwykły gps i przez to uzyskać dostęp do systemu operacyjnego. Wówczas można spokojnie wgrywać mapy.

Można kupić zwykly tani sprzęt gps i po prostu go odblokować. Prawdopodobnie mój wybór padnie na LARK FreeBird 35.3 (chipset gps to Centrality Atlas III - bardzo czuły i szybki, podobnie jak SirfStar III) - koszt to 310zł już z odblokowaniem. Pozostaje dokupić kartę sd i wgrać ile map się zmieści :wink: )

To chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie dla mnie. Będę miał gps z kilkoma mapami + kilka innych programów przeznaczonych pod system windows CE 5.0. Ponad to odtwarzacz mp3, divx, możliwość przeglądania plików doc i inne opcje. Brak tylko WiFi, ale to nie jest mi potrzebne…