Nawigacja satelitarna

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, gdzie ten temat zamieścić…W razie czego proszę pana Moda o jego przeniesienie. Z góry przepraszam i dziękuję :smiley:

Więc tak: Ojciec chce kupić GPS. Ani on ani ja nie mamy o tym zielonego pojęcia… No może tyle co sie o uszy obiło. Tata zamierza takie urządzenie nabyć w cenie około 2000 zł. Wymagania które powinna mieć ta nawigacja to: głosowe(polskie) ostrzeganie,polskie menu, lokalizacja radarów i patroli policyjnych(aktualizowana), duży i czytelny wyświetlacz, dość łatwy w obsłudze, mała awaryjność, odtwarzanie filmów, mapa Polski w minimum 99%, wytyczanie najkrótszej trasy.

Jakie GPS’y proponujecie? (uzasadnij swoją odpowiedź :D)

Z góry THX!

AutoMapa 4.0 tam masz wszystko

No to ja polecam palmtopa np. Asus 639 do tego na polske i kraje wschodnie (czechy,słowacja,węgry itp) automapa a na reszte europy mapy tomtoma , jeżeli byłaby to “normalna” tylko nawigacja to nie ma możliwości wyboru różnych “map” a do palmtopa można wgrywać co tylko istnieje (mapy+aplikacje czyli różne nawigacje) pozatym prawie wszystkie dostępne popularne “nawigacje” posiadają mnustwo języków do wyboru w tym menu i głosy po polsku. Sam używam takiego Asusa i jestem z niego zadowolony posiadam wgranego tomtoma i to mi wystarcza gdyż używam tego wyłacznie w Holandii (tomtom pokrycie europy zachodniej około 99% , Polska i reszta wschodu to około 50% w najnowszych mapach) Palmtop to mini komp więc chyba nie musze pisać że oprócz muzyki, filmów i gierek można kożystać również z mobilnego internetu czyli poczta czy nawet darmowe rozmowy np z urzytkownikami Skype. Za 2000 tysiaki można kupić jakiegoś nawet “palmtopa” z funkcją telefonu komórkowego np jakiegoś HP ale dojdzie cena map i przekroczy te 2 tyś ale jednak dalej bede polecał tego Asusa 639 dlatego że posiada wbudowany moduł GPS z zewnetrzną obrotową anteną 1Gb wewnetrznej pamięci i w miare szybki procesor 400Mhz który można podkęcić do 520Mhz podobno bez szkody dla urządzenia.

TomTom to syf, mam palmtopa od około 1,5 roku próbowałem wszystkich map jakie są dostępne na naszym rynku: powiem jedno AutoMapa 4.0 jest najepsza :smiley:

Ale mi palmtop nie potrzebny… Ojciec ledwo co sie obsługuje SE a co dopiero mówić o palmtopie (pewnie nie nawet co to jest)…

Uważam, że dla niego będzie wygodniejsza nawigacja :slight_smile:

Obsługa palmtopa a w szczególności tylko nawigacji w nim wymaga wciśnięcia tylko jednego guzika zresztą tak samo jest w “tylko nawigacjach” reszta obsługi jest taka sama czyli wybranie odpowiedniego menu na ekranie dotykowym , pozatym filmy to tylko palmtopy bo “nawigacje” nie oferują odtwarzania filmów (oprócz prezentacji wybranej trasy) ,POI czyli punkty urzyteczności publicznej w tym i radary suszarki i możliwe punkty namierzania :lol: niestety ale w “nawigacjach” usługi(dodatkowe) te są płatne i aktualizacja również , do palmtopa można takie usługi pobrać za free ze znacznie bardziej rozbudowaną bazą fotoradarów itp.

to samo mógłbym napisać o atomapie (syf) dlatego że też testowałem już kilka “map” i automapa jak i inne “nawigacje” popełniają mnóstwo błędów nawet “nakazując” skręt w środku autostrady w lewo czy nawet co ostatnio zdarzyło mi się w holandii w “destinator6” nakazując na przejździe kolejowym skręt w prawo i jazde po torowisku , niestety ale tomtom jeszcze nigdy nie popełnił nawet najmniejszego błędu (europa zachodnia) .