Nawigacja satelitarna


(Damian Bany) #1

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, gdzie ten temat zamieścić...W razie czego proszę pana Moda o jego przeniesienie. Z góry przepraszam i dziękuję :smiley:

Więc tak: Ojciec chce kupić GPS. Ani on ani ja nie mamy o tym zielonego pojęcia... No może tyle co sie o uszy obiło. Tata zamierza takie urządzenie nabyć w cenie około 2000 zł. Wymagania które powinna mieć ta nawigacja to: głosowe(polskie) ostrzeganie,polskie menu, lokalizacja radarów i patroli policyjnych(aktualizowana), duży i czytelny wyświetlacz, dość łatwy w obsłudze, mała awaryjność, odtwarzanie filmów, mapa Polski w minimum 99%, wytyczanie najkrótszej trasy.

Jakie GPS'y proponujecie? (uzasadnij swoją odpowiedź :D)

Z góry THX!


(Zolin738) #2

AutoMapa 4.0 tam masz wszystko


(Zbych ) #3

No to ja polecam palmtopa np. Asus 639 do tego na polske i kraje wschodnie (czechy,słowacja,węgry itp) automapa a na reszte europy mapy tomtoma , jeżeli byłaby to "normalna" tylko nawigacja to nie ma możliwości wyboru różnych "map" a do palmtopa można wgrywać co tylko istnieje (mapy+aplikacje czyli różne nawigacje) pozatym prawie wszystkie dostępne popularne "nawigacje" posiadają mnustwo języków do wyboru w tym menu i głosy po polsku. Sam używam takiego Asusa i jestem z niego zadowolony posiadam wgranego tomtoma i to mi wystarcza gdyż używam tego wyłacznie w Holandii (tomtom pokrycie europy zachodniej około 99% , Polska i reszta wschodu to około 50% w najnowszych mapach) Palmtop to mini komp więc chyba nie musze pisać że oprócz muzyki, filmów i gierek można kożystać również z mobilnego internetu czyli poczta czy nawet darmowe rozmowy np z urzytkownikami Skype. Za 2000 tysiaki można kupić jakiegoś nawet "palmtopa" z funkcją telefonu komórkowego np jakiegoś HP ale dojdzie cena map i przekroczy te 2 tyś ale jednak dalej bede polecał tego Asusa 639 dlatego że posiada wbudowany moduł GPS z zewnetrzną obrotową anteną 1Gb wewnetrznej pamięci i w miare szybki procesor 400Mhz który można podkęcić do 520Mhz podobno bez szkody dla urządzenia.


(Zolin738) #4

TomTom to syf, mam palmtopa od około 1,5 roku próbowałem wszystkich map jakie są dostępne na naszym rynku: powiem jedno AutoMapa 4.0 jest najepsza :smiley:


(Damian Bany) #5

Ale mi palmtop nie potrzebny... Ojciec ledwo co sie obsługuje SE a co dopiero mówić o palmtopie (pewnie nie nawet co to jest)...

Uważam, że dla niego będzie wygodniejsza nawigacja :slight_smile:


(Zbych ) #6

Obsługa palmtopa a w szczególności tylko nawigacji w nim wymaga wciśnięcia tylko jednego guzika zresztą tak samo jest w "tylko nawigacjach" reszta obsługi jest taka sama czyli wybranie odpowiedniego menu na ekranie dotykowym , pozatym filmy to tylko palmtopy bo "nawigacje" nie oferują odtwarzania filmów (oprócz prezentacji wybranej trasy) ,POI czyli punkty urzyteczności publicznej w tym i radary suszarki i możliwe punkty namierzania :lol: niestety ale w "nawigacjach" usługi(dodatkowe) te są płatne i aktualizacja również , do palmtopa można takie usługi pobrać za free ze znacznie bardziej rozbudowaną bazą fotoradarów itp.

to samo mógłbym napisać o atomapie (syf) dlatego że też testowałem już kilka "map" i automapa jak i inne "nawigacje" popełniają mnóstwo błędów nawet "nakazując" skręt w środku autostrady w lewo czy nawet co ostatnio zdarzyło mi się w holandii w "destinator6" nakazując na przejździe kolejowym skręt w prawo i jazde po torowisku , niestety ale tomtom jeszcze nigdy nie popełnił nawet najmniejszego błędu (europa zachodnia) .