Nawigacja tomtom z kartą pamięci i automapa?


(Tezarrus) #1

witam! chcę kupić nawigację tomtom, czy na kartę pamięci będę mógł wgrać automapę i będzie normalnie chodziło to w tej nawigacji, czy muszę coś innego?


(Msprungk) #2

Tomtom nie współpracuje z żadną Automapą


(Zbych ) #3

Pozatym nie ma sensu kożystać z automapy skoro najnowsze mapy tomtoma zawierają 99% pokrycia dróg prawie wszystkich krajów w tym i Polska (nie licząc bałkanów bo tam są zawarte tylko drogi dojazdowe z masta do miasta). Jeżeli chcesz się bawić różnymi "mapami" to jedynie palmtop z windows mobile 6 , inne urządzenia dające się odblokować z win CE również obsługują różne "mapy" ale nie w takim stopniu jak windows mobile 5czy6 .


(Msprungk) #4

Moim zdaniem to bełkot marketingowy. Żadne tam 99% pokrycia

W Katowicach w centrum miasta nie ma prawidłowego pokrycia.


(Zbych ) #5

wystarczy podłączyć tomtoma pod kompa i w tomtom home uruchomić usługe mapshare i zaktualizować mapy , codziennie przybywa przynajmniej kilkadziesiąt "poprawek" dotyczących tylko samej Polski w tym oddane do użytku nowe drogi badź przebudowane bądź na których uleł zmianie kierunek i wiele innych zmian , ja nie zmuszam nikogo do kupna tego nawigatora i dlatego podałem tezarrus , że jeżeli chce używać i tomtoma i automapy to najlepiej zakupić pda (palmtopa)


(fiesta) #6

W Gdańsku jadąc po autostradzie nawigacja pokazuje że jedziemy po polu :stuck_out_tongue:


(Msprungk) #7

Nic to nie da. Tomtom jest słabiutkim systemem i jego mapy są po prostu kiepskie. Żadna aktualizacja tego nie zmieni. Zresztą co pewien czas pytam kolegę, który kupił to badziewie kiedy w końcu się pojawi ta jego ulica i ciągle mi odpowiada, że jeszcze nie :evil:


(Zbych ) #8

Jeżeli ktoś nie umie kożystać z dobrodziejstw mapshare to nigdy nie zaktualizuje map , a jeżeli komuś już tak bardzo zależy aby jego ulica była na mapie (nawet jak to jest prywatna ulica) bez problemu może ją dodać sobie sam do mapy jak i również może ją nazwać nawet swoim nazwiskiem a wszystko to z poziomu urządzenia.

a25d9a8ed9b08c8dm.jpg


(Msprungk) #9

Jasne, można sobie dodać kilkanaście tysięcy różnych miejsc tylko po co ta cała gadka o 99% pokryciu? Jeszcze całkiem niedawno Tomtom się chwalił, że ma 65% pokrycie i nagle taki skok :smiley:

Zresztą można na wielu forach przeczytać wypowiedzi ludzi, którzy zgłaszają ewidentne błędy i braki w mapach do Tomtoma i przez parę miesięcy nie ma żadnej reakcji.


(Tezarrus) #10

dlaczego po wgraniu mapy Western_and_Central_Europe_2GB_715_1730 mogę ją obsługiwać tylko poprzez program tomtom home 2, a gdy chcę obsługiwać urządzenie ( nie podłączone do kompa ) to wyświetla mi że nie znaleziono map!


(Zbych ) #11

A czy to mapa orginalna?? bo po nazwie widać że nie jest.