Nawigacja w Galaxy mini


(Goniec2) #1

Witam,

posiadam otóż Samsunga Galaxy mini, i mam takie pytanie mianowicie:

czy jest możliwość wyłączenia w nawigacji pobierania danych z internetu ( chodzi mi o coś takiego jak w Nokiach w aplikacji OviMap ) by nie pobierał mi pieniędzy z konta a GPS będzie działał tylko wolniej.

PS oczywiście chodzi mi o nawigacje oryginalną co jest na telefonie czyli z Mapy Google Nawigacja


(Błażej) #2

Z tego co pamiętam to mapy googla nigdy nie działały offline.

Zauważ, że w telefonie masz samą aplikacje, a nie mapy


(mityk) #3

Jest, służy do tego np. aplikacja APNdroid.


(Krisbtm) #4

Da radę… bo GPS jest darmowy, a nawigacja w mini bazuje na mapach googla…

Ale po kolei… mapy googla pobierają mapę w zapisie wektorowym (można powiększać w nieskończoność) przez co trwa to chwilę, ale potem użytkowanie (powiększanie, przesuwanie) jest lepsze… Nie wiem jak duży obszar Cie interesuje, ale ja np. robię tak że pobieram w domu po wifi mapę okolicy, a potem włączam nawigacje i hula bez opłat :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli chcesz ograniczyć (zabezpieczyć się ;P) przed kosztami połączeń z netem, to polecam DroidWall z marketu :slight_smile:


(ra-v) #5

Po aktualizacji Map Google jest dostępna opcja pobierania obszaru do pamięci podręcznej.


(Goniec2) #6

mam pytanie

  1. co do aplikacji DroidWall, mianowicie jak se już pozaznaczałem wszystko to nie ma tam nic takiego jak - OK - Akceptuj czy coś w rodzaju na zaakceptowania tego by to działało

  2. mam włączone wi-fi (jestem połączony) a on i tak mi ciągnie z GPS

  3. Czy znacie jakąś darmowa mapę na ten telefon - może zajmować 1GB albo więcej albo mniej

znalazlem troche na temat aplikacji tutaj http://www.smart-planet.pl/news/darmowa … -androida/


(ra-v) #7

Chyba Sygic czy jakoś tak.


(Goniec2) #8

teraz to już normalnie nie wieżę żeby cokolwiek związanego z GPS było darmowe - normalnie już mam 5 PLN na koncie (jakieś 50 złotych straciłem od wtorku) istna masakra


(ra-v) #9

No jak kupujesz taki telefon to kup pakiet internetowy. Ja mam za 15 zł 500 MB, korzystam z neta, aktualizuje programy, oglądam Youtube, czasem korzystam z map i wystarcza z nadmiarem na miesiąc. A testowalem różne mapy, i te googlowskie chyba pobierają najmniej.


(mityk) #10

No to uwierz, wystarczy zainstalować program, np. wspomniany APNdroid i włączasz lub wyłączasz sobie Inetrnet kiedy chcesz, druga sprawa to używanie programów, które nie potrzebują Internetu.

Jeżeli chodzi o mapy, a konkretniej o programy nawigacyjne to mogą być, Sygic, iGO i jeszcze parę na Androida się znajdzie, one nie potrzebują internetu do działania, poniżej zrzuty z mojego fona, ktore zobrazują Ci zasadę działania APNdroid-a.

screenshot033hu.jpg