Nawigacja w Galaxy mini

Witam,

posiadam otóż Samsunga Galaxy mini, i mam takie pytanie mianowicie:

czy jest możliwość wyłączenia w nawigacji pobierania danych z internetu ( chodzi mi o coś takiego jak w Nokiach w aplikacji OviMap ) by nie pobierał mi pieniędzy z konta a GPS będzie działał tylko wolniej.

PS oczywiście chodzi mi o nawigacje oryginalną co jest na telefonie czyli z Mapy Google Nawigacja

Z tego co pamiętam to mapy googla nigdy nie działały offline.

Zauważ, że w telefonie masz samą aplikacje, a nie mapy

Jest, służy do tego np. aplikacja APNdroid.

Da radę… bo GPS jest darmowy, a nawigacja w mini bazuje na mapach googla…

Ale po kolei… mapy googla pobierają mapę w zapisie wektorowym (można powiększać w nieskończoność) przez co trwa to chwilę, ale potem użytkowanie (powiększanie, przesuwanie) jest lepsze… Nie wiem jak duży obszar Cie interesuje, ale ja np. robię tak że pobieram w domu po wifi mapę okolicy, a potem włączam nawigacje i hula bez opłat :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli chcesz ograniczyć (zabezpieczyć się ;P) przed kosztami połączeń z netem, to polecam DroidWall z marketu :slight_smile:

Po aktualizacji Map Google jest dostępna opcja pobierania obszaru do pamięci podręcznej.

mam pytanie

  1. co do aplikacji DroidWall, mianowicie jak se już pozaznaczałem wszystko to nie ma tam nic takiego jak - OK - Akceptuj czy coś w rodzaju na zaakceptowania tego by to działało

  2. mam włączone wi-fi (jestem połączony) a on i tak mi ciągnie z GPS

  3. Czy znacie jakąś darmowa mapę na ten telefon - może zajmować 1GB albo więcej albo mniej

znalazlem troche na temat aplikacji tutaj http://www.smart-planet.pl/news/darmowa … -androida/

Chyba Sygic czy jakoś tak.

teraz to już normalnie nie wieżę żeby cokolwiek związanego z GPS było darmowe - normalnie już mam 5 PLN na koncie (jakieś 50 złotych straciłem od wtorku) istna masakra

No jak kupujesz taki telefon to kup pakiet internetowy. Ja mam za 15 zł 500 MB, korzystam z neta, aktualizuje programy, oglądam Youtube, czasem korzystam z map i wystarcza z nadmiarem na miesiąc. A testowalem różne mapy, i te googlowskie chyba pobierają najmniej.

No to uwierz, wystarczy zainstalować program, np. wspomniany APNdroid i włączasz lub wyłączasz sobie Inetrnet kiedy chcesz, druga sprawa to używanie programów, które nie potrzebują Internetu.

Jeżeli chodzi o mapy, a konkretniej o programy nawigacyjne to mogą być, Sygic, iGO i jeszcze parę na Androida się znajdzie, one nie potrzebują internetu do działania, poniżej zrzuty z mojego fona, ktore zobrazują Ci zasadę działania APNdroid-a.

screenshot033hu.jpg