Nawigacja w htc touch hd

Witam! Mam kilka pytań, które mnie cały czas dręczą. Chodzi mi o nawigację w htc touch hd. Aplikacja Google Maps jest wgrana w telefonie, ale czytałem też, że jest zainstalowana również automapa, a gdzie indziej Tom Tom. Czy to prawda? Czy programy typu tomtom i automapa również łączą się z internetem w celu pobrania map? Czy za te aplikacje płaci się jakiś abonament?

Automapa nie pobiera map z netu wysterczy tylko gps i w droge tak samo jak z TomTom-em

To zależy gdzie patrzysz. Domyślam się że jesteś zainteresowany kupnem. HTC HD fabrycznie nowy, pochodzący prosto od HTC nie ma zainstalowanej Automapy na 100% i na 99% Tom Toma (ewentualnie ma możliwość pobrania bezpłatnie jednej mapy). Jeśli natomiast patrzysz na Allegro na HTC HD od operatorów zagranicznych (bo nasz Play nic nie zmieniał poza tym że zakładał Simloka) lub pozyskany przez ludzi z innych źródeł to jest możliwe że będzie miał on wgraną Automape albo Tom Toma.

NIe, Automapa i Tom Tom, a także inne tego typu nawigacje nie łącza się z internetem w celu pobrania mapy, ponieważ mapy są już wgrane w pamięć telefonu.

Oczywiście, nic nikt Ci nie da za darmo. Nie płaci się jednak abonamentu, a wykupuje sie licencje. GPS jako sam w sobie jest bezpłatny, płaci się za mapy.

Pozdrawiam

Dzięki! Już będę wiedział.

Dodane 25.05.2009 (Pn) 18:55

A jest możliwość wgrania jakiegoś dobrego programu do nawigacji z wgranymi mapami (żeby się nie łączył z internetem) do Sony Ericssona K 810i? Jak tak to za ile?