Nawigacja w n95

Mam problem z nawigacja w noki n95 8gb…mianowicie jesli wlaczam mapy (oryginalne pobrane z nokia.pl) to jesli klikam w “moja pozycja” zawsze wywala mnie na a4 w katowicach…o co chodzi z tym?

Mapy najnowsze ? Aplikacja najnowsza ?

A w ogóle łączy się z satelitami? Może zapamiętało ostatnią pozycję.

łączy sie bardzo bardzo długo i nie wyskakuje mi zaden komunikat czy polaczylo czy nie

To że nawigacja wbudowana w N95 a konkretnie nadajnik jest do kitu to nic nowego…ludzie radzą by stosować w tym modelu zewnętrzne modele na bluetooth bo ten wbudowany jest baaardzo słaby…

Nie jest do kitu tylko idiotycznie umieszczony odbiornik. Tel. poprostu należy rozsunąć i tyle.

no okej rozsuwam…i zawsze jak klikam “moja pozycja” to wywali mnie na a4 w katowicach

Czasem pomaga rozsunięcie i odwrócenie telefonu do góry nogami, bo nadajnik, z tego co wiem, jest umieszczony pod klawiaturą przez co kiepsko się łączy(dotyczy N95 i N95-2). W Nokia Maps w prawym dolnym rogu masz kreseczki które pokazują satelity. Poczekaj aż kreska przestanie migać na żółto i zaświeci się kilka na zielono. Wtedy telefon złapał fixa. Wywala cię na tą autostradę zanim złapie fixa?

a moze za szybko jedziesz;p hehe przy mniejszych predkosciach tez sie to dzieje??

Rozsuń telefon, wejdź w “Menu” > “Narzędzia”> GPS Data i druga zakładka “Pozycja”. Poczekaj ze dwie minuty aż złapie fixa (przy Latitiude i Longitude pokażą się cyferki) i teraz uruchom program do nawigacji. Powinno pokazywać twoje miejsce na mapach. Oczywiście musisz to robić na zewnątrz bo w budynku raczej marne szanse na złapanie sygnału.

Mówisz o N95?? Mi najszybciej na N95 złapał w około 10 minut…Najlepiej dokupić odbiornik na Bluetooth i problem z głowy. Ten odbiornik w N95 jest naprawde chyba bardziej na pokaz że jest…niż do użytku;p