Nawigacja z wideorejestratorem, czy bez? (czyli co kupić)

Cześć,

Rozglądam się za nawigacją dla taty i przyznam szczerze, że mam nie lada zagwozdkę. Od urządzenia oczekuje cech takich jak:

  • prosty interfejs
  • dożywotnia aktualizacja map
  • sprawne działanie, bez przycinania itd.
  • w miarę możliwości wideorejestrator

Pierwszym znalezionym urządzeniem jest sama nawigacja TomTom Start 25 CEE M jako konkurencje dla niej znalazłem dwa urządzenia z opcją rejestrowania tj. YANOSIK DVR oraz MIO COMBO 5107 . Osobiście skłaniałbym się do TomToma gdyż wydaję mi się, że jest to najlepsza z oferowanych nawigacji. Yanosik moim zdaniem ma średnią jakość nagrań i ogólnie cały jest średni (plus konieczność używania karty sim?). Także teraz prośba do Was o pomoc w wyborze. Czy uważacie, że jest jakieś sensowne urządzenie za ~700 PLN łączące cechy dobrej nawigacji z użytecznym i przyzwoitym rejestratorem, który sprawdzi się w rożnych warunkach oświetleniowych? Czy może lepiej kupić samą nawigacje jak np. ten TomTom?

 

Z góry dziękuje za opinie!

Wszystko zależy od potrzeb do których będzie wykorzystywane urządzenie. Jeśli Twój tata dużo podróżuje dodatkowy rejestrator wideo nie jest złym pomysłem. Co do samej nawigacji osobiście uważam że najważniejszy jest program a nie samo urządzenie. Osobiście posiadam AutoMapę która jest niezwykle intuicyjna, szybka i co najważniejsze aktualizowana dość często. Jeśli podróżuje się głównie po kraju to jest to moim zdaniem najlepszy wybór. Jak wiadomo jest to opcja płatna lecz można wykupywać subskrypcję dzienną np. tylko na dzień w którym planujesz podróż. Co do wymagań systemowych sądzę że ważne jest to aby nawigacja jako wbudowany system operacyjny posiadała Windowsa. Zapewni to bezawaryjność i kompatybilność z wieloma programami nawigacyjnymi. Od 6 lat posiadam nawigację Lark FreeBird opartą na systemie Windows (wersja 5.0 jak dobrze pamiętam) w połączeniu z AutoMapą i jak do tej pory nie miałem z nią żadnych problemów.

Ja polecam nawigację Modecom Freeway MX3:

http://www.modecom.pl/freeway_mx3/nawigacje_gps/produkty/

Opinie, testy i filmiki można znaleźć w sieci. Ogólnie super nawigacja za przyzwoitą cenę, z wieloma możliwościami.

Dzięki za opinie. Słyszałem sporo dobrego na temat AutoMapy w Polsce, ale zależy mi na jak najdłuższym okresie aktualizacji.

Odnośnie nawigacji z opcją rejestratora wideo, to czy mógłbyś polecić jakieś konkretne urządzenie?  

A jak wygląda kwestia aktualizacji mapy? Patrząc po samych technikaliach modecom ma lepszy wyświetlacz itd. w porównaniu z tym TomTomem

Możesz zakupić nawigację z AutoMapą, której subskrypcja standardowo jest na 12 m-cy (np. http://www.agito.pl/nawigacja-gps-modecom-freeway-mx3-automapa-polska-pl-648132-nav-freewaymx3-am-pl/pd/DYBSHMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11466761) lub osobno kupić inny program nawigacyjny i wgrać do MX3 (jest odblokowany i nie trzeba żadnych cyrków z łamaniem zabezpieczeń).