Nazewnictwo katalogów - wielkość liter

Zauważyłem że dla systemu MAC OS X katalogi o nazwie “folder” czy “FoLdEr” czy “FOLDER” to jest to samo i nie można ich trzech założyć w jednym miejscu.

Czy da się gdzieś ustawić aby rozróżniał wielkość liter i traktował je jako inne?

Raczej nie ma takiej możliwości.

Proponuje dodać spację na końcu i problem z głowy. Sprawdziłem i działa :wink:

Niestety, tego akurat OS X nie przejął od uniksów, a szkoda, bo przydatna to sprawa.

duży problem bo mam projekt z ubuntu którego nie mogę uruchomić właśnie przez to

To raczej ma niewiele wspólnego z systemem operacyjmym, a raczej z rodzajem systemu plików na którym jest zainstalowany OS X:

https://blog.breadncup.com/2010/04/16/m … y-default/

Drugie rozwiązanie podane w tym tekście także jest dość proste i wydaje się działać dość dobrze w moim przypadku.

W sumie nie bardzo rozumiem, czego OS X od systemów Unix miał nie przejąć skoro sam jest najbardziej popularnym systemem Unix na świecie.

W dziesiejszych czasach niestety ciężko spotkać innych użytkowników systemu Unix, ponieważ Solaris jest coraz mniej popularny, a AIX, HP-UX są poza zasięgiem zwykłych użytkowników. Owszem są użytkownicy korzystający z BSD oraz Linuksa, ale to są klony systemu Unix, które są czymś zupełnie innym.