Nazwa folderu osobistego

W katalogu “Użytkownicy” Windows 10 tworzy foldery: Publiczne oraz drugi o nazwie zbudowanej z pierwszych pięciu liter wziętych z mojego adresu e-mail. Jak to zmienić, jak zmienić jego nazwę, bo wyszło idiotycznie?


Jak coś nie gwarantuje ,że to nic nie popsuje

Pewnym rozwiązaniem jest utworzenie najpierw konta lokalnego, a dopiero potem przełączenie go na konto MS (bo zakładam, że podczas instalacji systemu od razu robisz konto MS). Wtedy nazwa folderu pozostaje taka, jak była wybrana dla konta lokalnego. Rozumiem jednak, że w tej sytuacji będzie to kłopotliwe, bo praktycznie trzeba założy nowy profil. Ale może przyda się na przyszłość.

Tutaj pokazują opcję: prawa mysz - zmień nazwę. U mnie jest to opcja nieaktywna, ale postudiuję ten materiał jeszcze. Dzięki.

Nie kumam - jak, najpierw? Kiedy najpierw?

Przy zakładaniu konta.
Jak zakładasz konto lokalne, to nazwę nadajesz sam i ona już pozostaje (w strukturze katalogów), nawet gdybyś kiedyś chciał konto przełączyć na MS.
Ja zresztą w ogóle nie korzystam z kont MS, nie widzę sensu, wszystkie konta u mnie, to konta lokalne.

Jasne - ale zakładam konto lokalne, jak już mam to główne. Mogę korzystać z lokalnego, ale tamto nadal istnieje, a usunąć go nie umiem.

Tak naprawdę, to katalog ten nazywa się Users.
Użytkownicy to tylko nazwa wyświetlana w Windows.

Jak usunąć konto Microsoft masz tu Jak usunąć konto Microsoft?, choć - zapewne - struktura katalogów i ich nazwy pozostaną bez zmian.
Aby całkowicie to zmienić musiałbyś zacząć korzystać z jeszcze innego, całkowicie nowego konta, ale stworzonego od początku jako lokalne. A tamto usunąć.
Ja to robię już przy instalacji systemu, po prostu w ogóle nie tworzę kont MS, a wyłącznie lokalne.

Dzięki, spróbuję od nowa, bez zakładania konta podczas instalowania systemu.

OK. Działa. Dzięki. :slight_smile: