Nazwa folderu $

Witam

mam windowsa XP na laptopie ,

kiedy włanczam menu start strasznie długo to zajmuje , przejrzałam dysk C i w folderze Windows zauważyłam ze po przejrzeniu ukrytych folderow jest coś nie tak zgłasza mi się ponad 30 folderów o nazwie $NtUninstallKB887472$ różniących sie jedynie data lub cyframi w nazwie zawartymi ,

poza tym w tych folderach znajduje sie koleny plik spuninst i srvsvc.dll a z kolei w tym folderze “dezinstalator dodatku service microsoft corporation”

nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic i czy to szkodzi

Prosze o pomoc, nie jestem za bardzo zorientowana w oprogramowaniach wiec prosze o opis krok po kroku

mogę przeslać skreeny tych folderów

z góry dzięki

O nic się nie martw.

Te foldery w katalogu C:\Windows$xxx to nic innego jak kopie bezpieczeństwa aktualizacji i poprawek jakie zostały zainstalowane w Twoim komputerze. Możesz je bezpiecznie usunąć, a nawet powinnaś, ponieważ mogą zajmować kilka gigabajtów, a nie są potrzebne :smiley:

To są plik od aktualizacji Windowsa XP, ja je usuwam za pomocą CCleaner by nie zajmowały zbędnego miejsca.

dziękuje bardzo a tak szybką pomoc

czy mam te programy usunąć ręcznie czy jakimś programem i co mam zrobić aby mi sie te kopie już nie towrzyły?

Możesz te pliki usunąc ręcznie lub tak jak podałem programem CCleaner (przy czyszczeniu zaznaczasz Deinstalatory Hotfixów)

Te które usuniesz już się nie pojawią, natomiast przy następnych aktualizacjach możesz spodziewać się kilku nowych :smiley:

dziękuję bardzo za pomoc