Nazwa konta - Windows XP Professional

Mam problem. Mianowicie w panelu sterowania -> konta użytkownika mam jedynie utworzone 2 konta (“Bartek - Administrator” i “Gość”, który jest niedostępny. Jednakże kiedy loguje sie przez klasyczne okno w nazwie użytkownika zawsze wyświetla mi sie nazwa “PRP” (najprawdopodobniej poprzedni użytkownik mial taki login). Nie wiem co zrobic, ponieważ konto utworzone jest tylko jedno mimo wszystko wyświetla go jako “PRP”, a nie “Bartek”. Co dziwniejsze Hasło z “Bartek” pasuję również do “PRP” (może przypadkowo założyłem to samo hasło na obu kontach). POMOCY!!

Pierwsza nazwa użytkownika zostaje, tak też nazywa się katalog użytkownika w C:\Documents and Settings. Nazwę użytkownika można zmienić, ale ta zmieniona wyświetla się tylko w Panelu Sterowania, oknie logowania (nowym, nie klasycznym) i menu Start.

Zawsze można utworzyć nowe konto o uprawnieniach administratorskich, zalogować się na nie i usunąć drugie konto w Panelu Sterowania.

Przy zakładaniu konta raczej nie powinno się używać polskich liter, ewentualnie później można to zmienić w Panelu Sterowania gdyby była taka konieczność. Wspominam na wszelki wypadek - dla Windowsa to żadna różnica, ale niektóre programy przechowują dane w katalogu użytkownika i głupieją gdy zawiera polskie litery.

Jeżeli zrobie tak jak mówisz (nowe konto i usunięcie starego) to nazwa “PRP” zniknie na wieki??

Mam laptopa Toshiba Tecra a9 i kiedy chcę skonfigurować czytnik linii papilarnych to laptop wyszukuje nazwę PRP, której nie mogę zmienić. Niby to nie przeszkadza, ale jednak wolałbym to zmienić.

tak powinno być:)

Dzięki

Dodane 01.07.2009 (Śr) 14:32

No to pociągne jeszcze dalej :slight_smile: Czytałem na forum, że tworząc konto administratora należy pamiętać o zablokowaniu kilku funkci (żeby robale nie mogły sie dostać) czy wiesz coś o tym ?? o jakie funkcje chodzi i jak sie to robi?