Nazwa.pl za darmo ? - Jak to z nią naprawde jest?


(master of disaster) #1

WItam

Mam kilka pytań odnośnie nazwa.pl :

  1. Jeżeli zarejestruje domenę, to nic nie zapłacę, (będę miał ją rok, i będę mógł a nie musiał ją przedłużać) ??

  2. Jak już zarejestruje to będę mógł ją podpiąć pod serwer yoyo.pl ?

Pozdrawiam


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Tak, ale co do przedłużenie nie mam pewności, w regulaminie promocji nic na ten temat nie pisze.

Warunek udziału w promocji:


(MaRa) #3

Nikt nie zmusza do przedłużania domeny. Wręcz przeciwnie- nieopłacenie w terminie rychło skutkuje jej utratą, a może na nią kto inny się czaić.

W ofercie Nazwa.pl są dwa kruczki:

1) Domena jest za darmo przez rok, później normalnie trzeba opłacać (np. ok. 150zł/rok, nie wiem jak jest u tego konkretnego dostawcy). Wychodzą z założenia, że jeśli w ciągu pierwszego roku stanie się potrzebna, to będzie później regularnie opłacać.

2) Nazwa.pl może stosować jakieś ograniczenia w przekierowaniu domen na serwery u innych dostawców (pewności nie mam, ale czytałem w internecie o takich praktykach w tej firmie). Czyli u nich także trzeba kupić usługę hostingową.

Nie chcę tutaj uprawiać kryptoreklamy, ale u głównego konkurenta tej firmy, nazwy nie wymienię (wszyscy wiedzą o kogo chodzi) bez probemów ustawia się przekierowanie na dowolny serwer. Ja nawet ustawiłem na mojego bloga (blogspot) i działało. I nigdy nie miałem problemów z obsługą, a o Nazwa.pl nieco się naczytałem.


(system) #4

Moim zdaniem to lepiej uważać na promocje, nie doczytasz czegoś i siedzisz w szambie (czytałem o takich 'promocjach').


(Skr3czu) #5

Zawsze regulaminy promocji są takie długie że aż odechciewa się czytać :slight_smile: sam raz wpadłem w taką promocję i od tamtej pory wszystko czytam :slight_smile:


(master of disaster) #6

Czyli co rozumiem że zakupie domenę na rok, a potem bez żadnych wydatków mogę z niej zrezygnować ?

Pozdr. & thx.


(system) #7

Przeczytaj dokładnie regulamin promocji to się dowiesz :wink:


(Cesc 93pl) #8

Ja ogólnie to "Nazwy" nie polecam. Nie wiem jak jest z Home.pl. nazwa.pl w kółko zmienia mi hasło do serwera :(. Nie wiem czy innym też. A płacę uczciwie abonament grubo ponad 300 zł za serwer i jeszcze za domenę .pl :frowning:


(Marcin E Pc) #9

Ja mam zakupioną domenę na nazwa.pl, i nie narzekam jak narazie. Założenie coś ok. 12zł, i po roku abonament to 50zł/rok.

Pozdrawiam

PS. Ja hasło jak raz ustawiłem tak nie było jeszcze potrzeby zmieniać


(Skr3czu) #10

To napisz do nich... :expressionless:


(Marcin E Pc) #11

I tak na marginesie, to za darmo jest chyba dla firm?


(Keduciv) #12

w nazwie promocja za 0 zł dotyczy tylko firm. Poza tym są drogie przedłużenia domen, w nazwie to 100 zł za .pl netto. Nie lepiej zapłacić za domenę 10 zł i potem ją trochę taniej przedłużyć? sprawdź oferty http://2be.pl oraz http://active24.pl


(Marcin E Pc) #13

Moja domena .eu w nazwie.pl przedłużenie 50zł +vat, czyli tyle samo co na active24.pl, a na 2be.pl przedłużenioe tylko w promocji 39zł+vat za przdłużenie, a poza promocją 99zł.

Pozdro


(Keduciv) #14

w przypadku domen .pl różnice są większe


(K Kryszecki) #15

Pytałem na chacie 2be.pl o te przedłużenia i wygląda to tak że jak się zarejestruje domenę w tej promocji to i tak przedłużenia na stałe już zostają w niższej cenie, nawet jak promocja się skończy. A tak nawiasem mówiąc fajną gierkę tam u siebie reklamują: http://mahjong.2be.pl :stuck_out_tongue:


(Keduciv) #16

w przyszłym roku odnowienia będą jeszcze tańsze, przynajmniej na peelki.

A co do 2be.pl , to sam tam mam kilka domenek i jest tak, że jeśli zarejestrujesz domenę w promocji to obowiązuje cię niższa cena odnowienia. W regulaminie jest to wytłumaczone wystarczy przeczytać http://2be.pl/promocje.html


(Sebazzdw) #17

Tak NASK obniża dla partnerów a nie wiadomo jak partnerzy obniżą nam

Najtaniej wychodzi w masternet.pl/cal.pl