Nazwa strony bloga indeksowana w google raz razem, raz odzielnie

Dzień dobry!

Moi drodzy mam dziwny problem. Prowadzę bloga i kiedy wpiszę w google frazę: jak to daleko blog to wyskakuje mi to: https://bit.ly/2I5vRKE

I tu pojawia się problem. W wynikach wyszukiwania przy tytułach poszczególnych wpisów, dokłądnie na końcu nazwa bloga pojawia się raz razem: JakTodaleko, a raz oddzielnie Jak To daleko. Wszędzie powinna być oddzielona spacjami - Jak To daleko.

Nie wiem w czym leży problem. Używam Wordpressa i wtyczki All In One SEO. Gdzie szukać przyczyny>??

Pozdrawiam!

Może ta sugestia coś pomoże…

i tu jeszcze jakiś poradnik:

1 polubienie

Próbowałem ten problem rozwiązać na priv, ale poległem. Nie wydaje mi się jednak by to było problemem ponieważ nazwa jest różnie wyświetlana jedynie w wynikach wyszukiwania i brak tu jakiegoś konkretnego schematu.

Przykład te dwa wpisy wyświetlają się tak w google:
ggle
a tak wyglądają strony w przeglądarce:
https://jaktodaleko.pl/wyprawy-podroznicze/
https://jaktodaleko.pl/sklep-podrozniczy/

WordPress w ogóle nie dokleja nazwy strony do title, nie znalazłem też żadnych metadanych które mogłyby powodować taką różnicę. Wygląda to trochę tak jakby nazwa po myślniku (w wynikach wyszukiwania) była doklejana przez silnik google. Nawet taki og nie pasują do problemu bo są inne niż title.
Tak szczerze mówiąc to nie wiem nawet skąd się bierze w tytule wyników wyszukiwania nazwa strony wraz z myślnikiem, która występuje po tytule konkretnej podstrony.

EDIT:
Wystarczy zobaczyć jak te podstrony wyświetlane są na forum - jakie dane są pobierane (title i og:site-name).

Nie wiem czy to nie jest problem konfiguracji strony w google search console, albo jakiegoś cache nazwy podstron która na przestrzeni czasu uległa zmianie. Tylko @Jakim2400 z problemem napisał do mnie już dość dawno temu i czekaliśmy czy się to nie zmieni. Jak widać jest bez zmian, cache też mi za bardzo nie pasuje bo gdy wchodzi się w kopię strony to są daty sprzed kilku dni.

1 polubienie

A próbowaliście dopytać support google’a?

1 polubienie

Najgorzej jak zmiana będzie widoczna za jakieś 30 dni.

1 polubienie

Z tego co mi wiadomo to od ewentualnych zmian minęło znacznie więcej czasu. Jednak powinien to potwierdzić sam @Jakim2400.

1 polubienie

Panowie!
Wiem chyba o co chodzi.
We wtyczce All In One SEO, w kategorii tytułów usunąłem wszędzie, żeby na końcu nie dawało tytułów.
Jak było np dla wpisu: %post_title%%title% to wywaliłem %title%. Źle mi wyglądało w Social Mediach kiedy za każdym razem był na końcu tytuł strony. I od tamtego momentu zaczęło się psuć w googlu.

Screen z wtyczki: https://ibb.co/hgAYgJ

Myślicie żeby wrócić do starych ustawień? Jednak nie chciałbym, żeby przy każdym tytule wpisu czy strony było Jak To daleko.

Nie sądzę by to było przyczyną. Na priv napisałeś, że masz w webconsole site mape wygenerowaną, to może być przyczyną, w sensie nieaktualna sitemapa.

1 polubienie

Dodałem we wtyczce … %blog_title% zobaczymy jak się pozmieniają. :slight_smile:

1 polubienie