Nazwa użytkownika

Staram się zmienic nazwę użytkownika. Generalnie wszędzie wyświetla się moja, ale w menedżerze zadań widoczna jest inna. Jedynym sposobem jaki udało mi się znaleźc na zmianę tej nazwy jest wejście w zarządzanie komputerem i zmiana nazwy użytkownika na odpowiednia w tym miejscu. Problem jest taki że po zmianie nazwy kiedy próbuję włączyc eksplorator plików wyskakuje mi błąd “nie zostało wykonane mapowanie między nazwami kont a identyfikatorami zabezpieczeń”. Czy da się w jakiś sposób to naprawic? Albo zmienic w inny sposób byleby działało?

usuń profil i stwórz go na nowo

Hmm… Usunięcie profilu niewiele da, bo odniesienia/zabezpieczenia zostaną - to tak nie działa…

“Nie zostało wykonane mapowanie między nazwami kont a identyfikatorami zabezpieczeń”

Możesz przejąć stare konto na nowy profil, tylko trzeba wiedzieć, co usunąć/poprawić/ustawić a to nie takie proste.

Łatwiej i prościej wyrzucić taki dysk w całości, wpiąć w w działający system - ustawić uprawnienia, wtedy system wstanie (a i tu trzeba “kombinować”). Później przekopiować  dane.

Bez uprawnień admina możesz chyba format zrobić tylko (obracam się cały czas tylko na jednym dysku).

 

A i to nie wyczerpuje tematu :frowning: