Nazwy aplikacji w androidzie

Właśnie bawie się w usuwanie niepotrzebnych aplikacji w moim androidzie i nie mogę sie doszukać nazw które by wskazywały bezpośrednio na dane aplikacje a chciałem się ich pozbyć , może więc ktoś zna nazwy plików .apk poszczególnych aplikacji : synchronizacja,album i ten zestaw narzędzi sim ?

Do usunięcia tych aplikacji jest potrzebny root i Root Uinstaller. Tylko nie wiem czy któraś z aplikacji po usunięciu nie będzie wywoływała niestabilności systemu. Galerie można usunąć napewno i nic nie będzie. Synchronizacja jest napewno używana przez system i bez tego może coś się dziać. W aplikacji co podałem to ostatnia pozycja nazywa się “Zestaw narzędzi SIM” ale nie wiem co się stanie po usunięciu jej.

Rootowanie mam zrobione dawno juz… i to sie nie nazywa zestaw narzedzi sim bo to jest nazwa w menu a nie nazwa pliku jakby tak prosto bylo to bym sie nie pytał :wink: co do tej synchronizacji to jest coś z kontem na sony ericsson a ja tego nie używam więc nie powinno być problemów …

Ja polecam manager QtADB - po podłączeniu telefonu przez USB w trybie Recovery mamy dostęp m.in. do aplikacji systemowych (można je usuwać/zrobić backup). Wyświetlane są zarówno nazwy aplikacji, jaki i nazwy ich plików apk (a konkretniej całe ścieżki do nich).

(Program jest darmowy i posiada polskie tłumaczenie)

Galeria u mnie jest Gallery3D.apk, zestaw narzędzi chyba stk.apk (SIMToolKit), a synchronizacja nie pamiętam. Aczkolwiek polecam raczej sprawdzić samemu, ja mam samsunga z modyfikowanym systemem, więc nazwy mogą być bardzo różne.

btw jak zwykle najprostsze rozwiązania uświadamiam sobie na koniec:P program do zarządzania telefonem np. Quick System Info PRO (darmowy w android market, lekki), wchodzimy w Applicatios->System->zaznaczamy interesującą nas aplikacją i dajemy details - tam też jest nazwa pliku apk, niestety nie podam Ci wyżej wymienionych, bo dawno już je usunąłem;)