Nazwy portow w komputerach?

(P Leo) #1

Witam .czy moge prosić o wyjasnie Czy lokalne porty usługi w komputerze mają nazwy? Ja w Nortonie statystyce-dzienniki wyczytuje np lokalny port usługi phone 1167 itp.., ale poajawia sie czasem lokalny port usługi Backdoor-g-1(1243). Komp jest przeskanowany przez Nortona ,Ad-Aware, Spaybota i nic nie pokazuje. WIĘC O CO CHODZI? .

2) Czy mozna obok Nortona AntyVir zainstalować skaner mks Czy się pogryzą? pozr. Ogi. Dziękuje za pomoc

(system) #2

Nie stosuje się dwóch antywirusów jednocześnie

(P Leo) #3

strumienianin ale skaner mks to nie to samo co program wgrany na twardy. Tu jest tylko silnik ?podobno?

(Asterisk) #4

Nie w tym rzecz- jeżeli masz aktywny skaner Nortona

i uruchomisz skaner mks ( on-line jak rozumiem) - mogą

być nieoczekiwane efekty.

Sam silnik mks niczemu nie powinien zaszkodzić - ale

pracować powinien tylko jeden z nich

Mają swoje numery

Każda usługa wchodzi przez pewne,

przyporządkowane im porty - np IE - 80

Norton rejestruje te wejścia

(P Leo) #5

asterisk dzieki za szybka odpowiedz ale czy port moze nazywać się Backdoor-g-1(1243) podobno o takiej nazwie jest stara wersja trojana? pozdrawiam

(Asterisk) #6

Przex port 1243 chciał się dostać trojan

(P Leo) #7

Post 1:

asterisk dzieki ale strzałka w statystykach wychodziła z kompa a nie wchodziła. Jeśli jakiś trojan chce wejść czy inne dziadostwo to jest na Nortonie komunikat? To że porty mają numery różne to wiem ale że nazwy typu lotus, phone i inne tojest dla mnie zagadka którą chcę rozwiązać .Pozdro

Post nr2:

Po rozłączeniu z wami sprawdziłem statystyke i program uzywał w połączeniu z waszą witryną min. port lokalnyo nazwie netshow (1755)

Dzieki zaraz zmieniam i pisze ponownie. Czy port lokalny moze nosic nazwe Backdoor-g-1(1243)

Post nr 3:

Witam Jeszcze raz ale czy jest ktoś kompetentny w materi o którą pytam wcześniej o nazwy portów

Używaj opcji Zmień!!

Asterisk

(fiesta) #8

Porty lokalny nie może się nazywać backdor gdyż porty mają tylko swoje numery a backdoor to nazwa trojna.

(Asterisk) #9

Oba OT ===::> Kosz

(P Leo) #10

Witam. dziękuje za podpowiedz. ALE jeśli ktos posiada Norton In.Secur.TO MAM PROZBE. MOZE przez kilka dni niech pozaglada Statystyka,Wyswietl dzienniki, połączenia i poczyta lokalny port usługi a przekona sie że razem z NR PORTÓW występują czasem różne nazwy np kpop(1109)itd Wtedy złapie w czym mój problem. Pozdrawiam

(fiesta) #11

(P Leo) #12

Te nazwy przed numerem portu określają rodzaj ataku (zagrożenia).

Tak to jest prawda. Tylko to jest połączenie wychodzace z mojego kompa. a przed zamknięciem komp jest sprawdzany Ad Aware.Spy Sweper, Spybotem oraz Norton. Int Sec. i nic nie wykazuje. Kiedy zauważe taki wpis to te czynności powtarzam także przed łączeniem się z siecią. Też nic Zostaje jednak wpis paskuctwa w dzienniku. pozdrawiam przepraszam za kłopot i dziękuje za każde dobre słowo.

Człowiek całe życie się uczy.