Nazwy portow w komputerach?

Witam .czy moge prosić o wyjasnie Czy lokalne porty usługi w komputerze mają nazwy? Ja w Nortonie statystyce-dzienniki wyczytuje np lokalny port usługi phone 1167 itp…, ale poajawia sie czasem lokalny port usługi Backdoor-g-1(1243). Komp jest przeskanowany przez Nortona ,Ad-Aware, Spaybota i nic nie pokazuje. WIĘC O CO CHODZI? .

  1. Czy mozna obok Nortona AntyVir zainstalować skaner mks Czy się pogryzą? pozr. Ogi. Dziękuje za pomoc

Nie stosuje się dwóch antywirusów jednocześnie

strumienianin ale skaner mks to nie to samo co program wgrany na twardy. Tu jest tylko silnik ?podobno?

Nie w tym rzecz- jeżeli masz aktywny skaner Nortona

i uruchomisz skaner mks ( on-line jak rozumiem) - mogą

być nieoczekiwane efekty.

Sam silnik mks niczemu nie powinien zaszkodzić - ale

pracować powinien tylko jeden z nich

Mają swoje numery

Każda usługa wchodzi przez pewne,

przyporządkowane im porty - np IE - 80

Norton rejestruje te wejścia

asterisk dzieki za szybka odpowiedz ale czy port moze nazywać się Backdoor-g-1(1243) podobno o takiej nazwie jest stara wersja trojana? pozdrawiam

Przex port 1243 chciał się dostać trojan

Post 1:

asterisk dzieki ale strzałka w statystykach wychodziła z kompa a nie wchodziła. Jeśli jakiś trojan chce wejść czy inne dziadostwo to jest na Nortonie komunikat? To że porty mają numery różne to wiem ale że nazwy typu lotus, phone i inne tojest dla mnie zagadka którą chcę rozwiązać .Pozdro

Post nr2:

Po rozłączeniu z wami sprawdziłem statystyke i program uzywał w połączeniu z waszą witryną min. port lokalnyo nazwie netshow (1755)


Dzieki zaraz zmieniam i pisze ponownie. Czy port lokalny moze nosic nazwe Backdoor-g-1(1243)

Post nr 3:

Witam Jeszcze raz ale czy jest ktoś kompetentny w materi o którą pytam wcześniej o nazwy portów


Używaj opcji Zmień!!

Asterisk

Porty lokalny nie może się nazywać backdor gdyż porty mają tylko swoje numery a backdoor to nazwa trojna.

Oba OT ===::> Kosz

Witam. dziękuje za podpowiedz. ALE jeśli ktos posiada Norton In.Secur.TO MAM PROZBE. MOZE przez kilka dni niech pozaglada Statystyka,Wyswietl dzienniki, połączenia i poczyta lokalny port usługi a przekona sie że razem z NR PORTÓW występują czasem różne nazwy np kpop(1109)itd Wtedy złapie w czym mój problem. Pozdrawiam

Te nazwy przed numerem portu określają rodzaj ataku (zagrożenia).

Tak to jest prawda. Tylko to jest połączenie wychodzace z mojego kompa. a przed zamknięciem komp jest sprawdzany Ad Aware.Spy Sweper, Spybotem oraz Norton. Int Sec. i nic nie wykazuje. Kiedy zauważe taki wpis to te czynności powtarzam także przed łączeniem się z siecią. Też nic Zostaje jednak wpis paskuctwa w dzienniku. pozdrawiam przepraszam za kłopot i dziękuje za każde dobre słowo.

Człowiek całe życie się uczy.