Nbox i monitor LCD

Witam.

Przebrnąłem na forum w wątki związane z możliwością podłączenia monitora LCD do nboxa.

Nie otrzymałem jednak jednoznacznej odpowiedzi co do mojego monitora.

Posiadam LG 22’’ L226WA-WN HDMI/DVI/. Oto szczegółowa specyfikacja:

http://allegro.pl/item260197904_nowy_lg_22_l226wa_wn_hdmi_dvi_3000_1_vat_hit_.html

I teraz do sedna sprawy. Nie jestem specem od HD dlatego bardzo proszę o pomoc.

Czy połączenie takiej konfiguracji jest możliwe?

Czy obraz będzie widoczny i poprawny?

Z tego co wiem najlepsza jakość jest na kablu HDMI. Monitor takowe złącze posiada więc warto je wykorzystać. Tylko czy będzie OK?

No i bardzo ważna sprawa. Co z jakością obrazu? Jest porównywalne do tego z telewizora LCD na którym przez pewien okres czasu miałem okazje oglądać Nkę.?

Wiadomo monitor to monitor a telewizor to telewizor jednak nie chcę mieć wrażenie nie spełnienia i rozczarowania i uczucia że jestem daleko w tyle z jakością.

No i interesuje mnie jakość obrazu na zwykłych kanałach bo słyszałem że jest słaba na monitorze LCD.

Raz jeszcze zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc

Pozdrawiam :slight_smile:

Co do tego czy będzie działać to się nie wypowiadam, bo wiadomo że nie wszystkie sprzęty z nBoxem działają więc nie wiem. Poszukaj na stronie n coś tam kiedyś o tym czytałem…

Ale wiem za to coś

Mam LCD Samsunga 32 cale i polsat cyfrowy i jeśli chodzi o jakość obrazu to sytuacja wygląda tak że na jednych kanałach obraz jest dobry np.: tvn, polsat, większość niemieckich typu RTL…

na innych jest troszkę gorzej np.: discovery, tv4 a takie kanały jak TVP1 i TVP2 wyglądają kiepsko!

Jest to zależne od tego na jakim sprzęcie jest nagrywany aktualnie oglądany program czy film (oraz wielu innych czynników) np.: seriale jak Kryminalni czy magdaM (ogólnie każdy nowy film) wyglądały bardzo dobrze do czasu od kiedy na n-ce jest zwykły tvn w HD, wtedy jakość tego w zwykłej rozdzielczości jakby lekko się pogorszyła.

A jeśli jest jakiś starszy film (i tu już bez względu na którym kanale) to obraz jest TRAGEDIA! !!

Za to wszystkie reklamy na każdym kanale są bardzo ładne :smiley:

Wydaje mi się, że największe znaczenie ma stopień kompresji materiału jaki nadaje stacja od sprzętu na jakim pracują itd…

Poza tym np.: na Cyfrze+ obraz jakby był lepszy a na pewno 1-ka i 2-ka!!

Powiem tyle, że mam płaski telewizor który poza tym, że mogę zawiesić na ścianie to nie tylko nie oferuje on nic ciekawego, ale wręcz rozczarowuje…

A miałem kupić samsunga z tym kineskopem slim i to byłby na pewno dobry wybór, ale jakoś dałem się namówić na to badziewie.

Na szczęście monitor mam CRT i jestem z niego zadowolony! I na pewno nie wymienię go na LCD-ka nim nie padnie. Jak jestem czasem u któregoś z kumpli i widzę te śmieszne monitorki LCD to śmiać mi się chce z tego jakie ludzie kupują badziewie… (niestety sam też jestem w tej grupie bo mam taki badziewny telewizor)

Prawda jest taka że technologia LCD (co by nie mówić i jakie testy nie przedstawiać) jest w powijakach i jeszcze parę lat minie zanim dorówna jakością obrazu CRT-kom