Ne można skanować w formacie OCR


(Koszał) #1

Witam to znowu jak jak zwykle z problemem :slight_smile: najnowszy dotyczy mojej drukarki bądź programu tego jeszcze nie stwierdziłem. Otóż posiadam drukarkę Brother DCP-145C jest wyposażona w skaner którego dosyć często używam... podczas skanowania mam do wyboru kilka możliwości w tym skan w formacie JPG itd oraz opcje skanu w formacie OCR na którym mi zależy!! Jednak nie moge skanować w tym formacie ponieważ drukarka informuje mnie że nie posiadam odpowiedniego oprogramowania do czytania plików OCR z tym że jest to nie prawdą ponieważ używam Fine Reader OCR 8.0. moje pytanie co musze zrobić żeby drukarka widziała zainstalowane oprogramowanie dodam że szukałem w opcjach żeby skojarzyć drukarkę i program lae takiej opcji nie ma.... muszę teraz skanować w formacie jpg a wole w OCR. co zrobić?? jakieś pomysły??


(kwpolska) #2

Skanuj do jpg i daj plik FineReaderowi.


(Koszał) #3

heh włąsnie tak robie ale wygodniej by było odrazu na OCR, było by miło wiem że da się tak zrobić tylko nie wiem jak niestety :wink:


(Danielm86) #4

:slight_smile: Zapewne jakbyś posiadał na kompie Adobe Reader'a to problemu by nie było. :smiley:


(Koszał) #5

heheh kryptoreklama ja muszę z Fine Reader bo mam oryginał a korzystam z niego w pracy więc wszystko muszę mieć z papierami :lol:

-- Dodane 07.05.2009 (Cz) 15:34 --

Z resztą ABBYY Fine Reader jest najlepszy....