Nec 4571a + nero 7 = ponad 200Mb ramu(!)


(Mala6969) #1

Mam neca od 2 miesięcy, od razu zainstalowałam nero 7, bo tylko na tej wersji jest LF. Nie dość, że sama aplikacja mi pochłania pamięć to jak wypalam płytke dvd z dostępnej pamięci fizycznej ok 260Mb (tak w ogóle mam 512Mb) zostaje 17-30Mb i jeszcze wyskakuje komunikat, że mało i zwiększa pliki stronicowania :sciana:

Czasem na chwile nagrywarka po prostu przestaje pracować, po (dłuższej) chwili zaczyna znowu wypalać.

Płytki mi się przez to długo nagrywają (zdarza się, że wypali w normalnym czasie jeśli wszystko powyłączam i kompletnie nic nie robie na kompie, ale najczęściej to jest ponad 40 minut na ok 4giga przy prędkości 8x i 12x).

Można temu jakoś zaradzić??


(qrczak13) #2

Menedżer urządzeń > kontrolery IDE > prawym na podstawowy kanał IDE > właściwości > ustawienia zaawansowane > tryb transferu (w urządzeniu głównym jak i podrzędnym) DMA, jeżeli dostępne.

Jak nie pomoże odinstaluj nagrywarkę w menedżerze urządzeń, restart i samo się zainstaluje. Proponuje inne nero, nowsze lub starsze (z wersji 6), bądź inny program do nagrywania.


(Mala6969) #3

Mam tam ultra DMA mode 2, ale nie jestem pewna na jakich taśmach to leci, bo słyszałam, że jeśli mam 40 a mam ustawione ultra DMA to może być problem.

Weszłam we właściwości, ale nie ma opcji zaawansowanych, więc nie wiem jak to mogę zmienić?


(Gugu007) #4

Jeśli masz DMA to nie nic musisz zmieniać. Odinstalować NEC-a zawsze możesz - nie powinno zaszkodzić. Generalnie Nero jest kobylastym programem i żre zasoby jak pasibrzuch. Spróbuj przed nagrywaniem wykonać scandisk i defrag dysków oraz powyłączaj wszystkie niepotrzebne w tym momencie programy i usługi, szczególnie antyvira. Spotkałem się z podobnymi problemami w windzie 98 i Nero 6.:mrgreen:


(qrczak13) #5

A odinstalowałaś napęd w menedżerze urządzeń i zrestartowałaś? Nic się nie stanie, sam zainstaluje napęd powtórnie.

Na którym kanale IDE masz podpiętą nagrywarkę?


(Mala6969) #6

Nagrywarka była odinstalowywana 2 razy(nic się nie zmieniło), wczoraj wgrałam firmware, więc się sama instalowała po raz trzeci.

Na secondary IDE mam podłączonego jako master NEC, slave dvd-rom.

Mam xp pro, wcześniej miałam nero 6, ale 7 mi zdecydowanie bardziej pasuje. Rozumiem, że sam program może zeżreć, ale to co się dzieje przy nagrywaniu płytki to już 'lekka' przesada. Przynajmniej label flash mi normalnie śmiga:)


(Mirmarek) #7

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=L ... H+NEC+NERO

praktycznie w każdym sklepie komputerowym kupisz za około 5zł


(qrczak13) #8

Co masz wpisane w podstawowym kanale IDE > ustawienia zaawansowane > bieżący tryb transferu i w tryb transferu w urządzeniu głównym?

I co masz napisane w pomocniczym kanale IDE > ustawienia zaawansowane > bieżący tryb transferu i w tryb transferu w urządzeniu głównym i podrzędnym?

Wejdź w bios > integrated perhiperals > primary master UDMA (lub podobnie brzmiące) czy jest na Auto?

Podobnie z secondary master UDMA i secondary slave UDMA.


(Mala6969) #9

W biosie jest to ustawione na auto.

W primary jako bieżący tryb transferu master device ultra-DMA mode6(ATA-133), w slave device ultra-DMA mode5(ATA-100). W secondary master ultra-DMA mode2 i w slave to samo.


(qrczak13) #10

Przeskanuj z dwoma skanerami na obecność wirusów. Spróbuj nagrać na lepszych jakościowo płytach (Verbatim). Zainstaluj Force ASPI


(Mala6969) #11

Kompa przeskanowałam, adware i spybot'a też użyłam - czysto.

Miałam 2x256 ddr sdram, dołożyłam 128 ddr, bo tylko to miałam, wczoraj kilka płytek wypaliło w normalnym czasie. Nie wiem co pomogło, ale dzięki:)