NEC ND-4551A zaprzestanie odczytywania płyty

Temat: NEC ND-4551A zaprzestanie odczytywania płyty gdy komp zrestartował się z nią w napędzie

Witam!

Max Payne Antologia (na DVD) została zainstalowana z oryginalnej płyty na dysk komputera poprzez wymieniony w temacie napęd. By uruchomić grę należało pozostawić dysk w napędzie. Gra została uruchomiona i po około 30 minutach rozrywki przypadkowo zrestartowałem stopą komputer poprzez przycisk na obudowie pc. Od tej chwili napęd nie odczytuję już płyty. Wszystkie inne daję radę! Płyty DVD, CD… nie ma żadnego problemu. Tylko ta jedna. Postawiłem że z płytą coś się stało ale przepiąłem do kompa inny napęd (samsung) i płyta chodzi. Co się stało? Jest możliwość zaradzenia temu?

Posiadam tego neca już długo. Od zawsze nie instalowałem żadnych sterowników do tego napędu. Standardowo po instalowaniu xp dostawałem takie i tego się trzymałem.

82846866.jpg

Teraz spróbowałem zainstalować dla tej nagrywarki bios 1.09 z 2007/10/12, bo taki według pewnej znanej polskiej strony o nagrywarkach dla Neca nd 4551a - jest najnowszy. Nic nie pomogło. W oknie szczegółów o napędzie pojawiło się w każdym polu: dostawca sterownika, data sterownika, wersja iż te info są nieznane. Nic nie pomogło, płyta dalej nie jest odczytywana, a teraz widzę ze informacje o szczegółach sterownika znów powróciły do tych, które przedstawiłem na obrazku powyżej. Nie wiem co się dzieje i jak temu zaradzić. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Proszę używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Zrób sprawdzanie na błędy partycji systemowej - może jaki błąd ?

Odinstaluj grę, zrób po niej czystkę, restart kompa i próbuj zainstalować ponownie i zobacz.

Niestety nic z wymienionych przez Ciebie spekulacji nie okazało się kluczem do rozwiązania problemu. Żadnych błędów, odinstalowanie również nie przynosi zamierzonego skutku.

Pomoc techniczna do gry i pytaj ?

Może przywracanie systemu ?

Spróbuję, aczkolwiek nie oczekuję rewelacji z ich strony skoro gra śmiga na innym napędzie, a przywracanie: sprawdzałem nawet na innym dysku twardym z innym systemem… wiadomo jaki rezultat.